Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram’da Satış Yapmanın Püf Noktaları.!

5.791 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bildiğimiz gibi günümüz İnternet devri artık her şeyi İnternet üzerinden yapmamız mümkündür. Hastane randevuları , uçak , tren biletleri , tatil için otel rezervasyonları , E-Ticaret ile alış verişleri yapmamıza imkan sağlamaktadır. Bununla paralel olarak sosyal ağları kullanarak kişiler ile en iyi etkileşimi sağlayabilmek için her türlü yöntemler denenmektedir. Bu konumuzda ise instagram üzerinden satış nasıl yapılır bununla ilgili olarak sizlere önemli bilgiler vereceğim.

İnstagram’da Satış Yapmak

Bu sosyal ağlardan en etkin şekilde satış yapma yöntemi Facebook, Twitter ve İnstagram üzerinden satış yöntemidir. Bu konumuzda İnstagram’da nasıl yapılır? bununla ilgili püf noktalarını vermeye çalışacağım.

Benimde Kullandığım İnstagram’da aktif olarak iç giyim , bujiteri , Bay ve Bayan giyim , Nikah Şekeri gibi buna benzer satışlar yapılmaktadır. Rakip firmaların yarıştığı bu alanda sizde satış konusunda başarı olmak mutlaka istersiniz o zaman bunun için bazı önemli püf noktaları vardır.

İnstagram’da Satış için Önemli İpuçları:

Hashtag ;

İnstagram üzerinden satış yaparak başarılı olmanın püf noktaları ilk önce hashtang kullanmaktır , kullanacağınız önemli anahtar kelimeler ile satış yaptığınız ürünler ile ilgili olarak kitlelere hitap etmesidir. Ne üzerine satış yapıyorsunuz Bay veya Bayan bununla ilgili olarak hashtag kelimeleri kullanmaktır.

#bilgisayar #teknoloji gibi etiketlemeler yapabilirsiniz , ben bilgisayar üzerine olduğu için bu tür kelimeler kullandım  mekan olarak lokal yerlerde hizmet ediyor iseniz örnek break house , et ve köftecilik işleri ile uğraşıyor iseniz #konya #meram #karatay #mutfak #yemek #leziz gibi anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz tabi bunun kullanım limiti vardır bunu aşmayacak şekilde ayarlayın.

Takip & Takipçi ;

organik takipçi alabilirsiniz , hesabınız ne kadar kullanıcı sayısı fazla olursa size de o kadar ilgi artacaktır , siz yeni kullanıcılar ekleyerek sizi takip edenlerde çıkacaktır belli bir süre sonra onları çıkartarak yeni takipçiler kazanabilirsiniz.

Takip ;

Önemli , ünlü kişileri takip ediniz ve orada paylaşım altlarına kendi kullanıcı adınızı ve kısa reklamınızı yapabilirsiniz , mesela giyim üzerine bir hesabınız var ünlü bir mankenin veya tanınan bir kişinin paylaşımı altına hemen kendi adınızı yazınız @admocut –>> Pastel Renkli Elbiseler  gibi yorumlar atarak kendi hesabınıza ilgiyi çekebilirsiniz. Yorum yaparken tehlikeli ban yiyeceğiniz kelimeler kullanmayın “gt” geri takip gibi kelimeler ban yeme sebebiniz olabilir bunlara dikkat ediniz.

Paylaşımlar ;

ürünleriniz ile ilgili olarak canlı ve güzel resimler paylaşınız her paylaştığınız resimlere hashtag ekleyiniz ki bu paylaşılan resimler oldukça çok yerde görünsün.

Profil ;

profilinizi en güzel bir şekilde ve müşterilerinizin size güveneceği şekilde hazırlayın , unutmayın güven önemlidir aklınızda bulunsun daima ürünün arkasında durunuz yanlış bir olumsuz bir davranışınızda şikayet sitelerinde kullanıcı adınız ile birlikte marka ve firmanızı daima şikayet edebilirler buda size olumsuz olarak geri döner.

Günümüzde En Etkili Ürün Tanıtım ;

Fazla hashtag kullanımı can sıkmasına sebep olabilir , İnstagramda yeni bir güncelleme ile artık reklam verebilirsiniz sponsorlu reklam ile ürünlerinizi en iyi şekilde tanıtımını yapabilirsiniz bunun için daha önceden hazırladığım makalede instagram sponsorlu reklam nasıl verilir konusu sizi ilgilendirecektir. Ne kadar reklam yaparsanız size pozitif olumlu dönüşümler olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

instagram satış , instagramda satış nasıl yapılır , instagram satış artırma , instagram ürün satışı , instagram satışlarını artırma , instagram ticaret , instagram püf noktaları , instagram e ticaret ,instagram shoping

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İnstagram’da Satış Yapmanın Püf Noktaları.! (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın