Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir ?

7.710 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuz’da twitter reklam nasıl verilir konusu üzerinde duracağız. Eğer sizinde bir web siteniz bir blog sayfanız var ise buradan yapılan konu paylaşımlarını twitter üzerinden sitenize hit çekmek için kullanacak iseniz veya bir ürün satıyor , tanıtıyor reklamını yapmak için twitter reklam kullanmak istiyorsanız iki farklı yol edinebilirsiniz.

Birinci yol twitter üzerinden takipçi sayısı fazla olan kullanıcıları kullanarak Twitter üzerinden reklamınızı yapabilirsiniz. bunların genelinde reklam için mail adresleri yazmakta bunlar ile irtibata geçebilir ve ürünlerinizin reklam paylaşımını yapabilirsiniz.

Diğeri ise  twitter sponsorlu reklam verme  bu konumuzda bunun üzerinde duracağız ve resimli olarak uygulamasını yapacağız.

 

twitter reklam nasıl oluşturulur ?

Bundan bir kaç önce Türkiye için küçük ölçekli reklam verilmiyordu şimdi bu destek geldi , ve bütçenize göre reklam verebiliyorsunuz. yapmamız gereken ilk şey twitter reklam için hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Profil üzerine bir kere tıklayın ve size bir açılır pencere gelecektir.

twitter reklam verme

Twitter Reklam yazan resimde görüldüğü menüye giriş yapıyoruz.

Burada yeni bir kayıt olacağınız için gelen sayfada Ödeme seçeneğini belirlemek için bulunduğunuz Ülke = Türkiye ve Saat Dilimi olan İstanbul seçiyoruz . TL desteği olmadığı için ödemeler Euro olarak gelecektir. yani belirleyeceğiniz ödeme seçeneği Euro şeklinde olacaktır. İlerleyen güncellemelerde Türk Lirası olarak gelebilir. Ödeme Seçeneğini belirledikten sonra şimdi reklam oluşturalım.

Create new campaing = Yeni bir reklam kampanyası için bu adımı seçiyoruz.

twitter sponsorlu reklam-2

Give your campaing a name = Reklam Kampanyası için uygun bir isim veriniz

Choose a funind Source =  Ödeme Seçeneği seçmeniz gerekiyor , burada sizden kredi kartı bilgilerinizi oluşturduğunuz’da otomatik olarak gelmektedir.

When do you want to run this campaign ? = Bu oluşturacağım Twitter reklamlarının hangi tarih aralığında yayınlanması için buradan iki tarih arasını belirliyoruz.

twitter reklam oluşturma-3

Select Locations = bu kısımda Reklamın gösterileceği bölgesi seçiyoruz , bizim reklam gösterimi Türkiye olacağı için bu bölge seçiyoruz.

Select Gender = Any gender ( Her ikisi ) , Male Only ( Sadece Erkekler ) , Female Only ( Sadece Bayanlara ) burada reklamın hangi cinsiyet üzerinde gösterilsin veya gösterilmesin bunu belirliyoruz.

Select Languages = bu bölümde Dil seçeneği ile kullanılan dil olarak Türkçe seçiyoruz.

twitter reklam etiket oluşturma-4

Oluşturacağımız Twitter Reklamı hangi cihazlarda gösterilmesini seçebiliriz. “Enter a keyword or phrase” burada reklam ile ilgili anahtar – key girebilirsiniz.

twitter campaign-5

 

Bu kısımları pas geçebilirsiniz , burada sınırlama getirebilir , bazı hedef kitleleri limit engel koyabilirsiniz.

twitter bütçe-6

 

Bu alanda reklam bütçesi oluşturabilirsiniz ,  Set a daily maximum = günlük maximum verilecek reklam ücretini belirleyebilirsiniz.

Set a total budget = buda reklama ayıracağınız toplam bütçe’dir.

twitter reklam link verme

Bu alanda artık reklam için link ve açıklama , resimlerimizi ekleyebileceğiz.

Write your tweet here = Reklam için bir açıklama yazalım. Örnek “Bu Uygulamaya Dikkat” gibi ilgi çekici ve merak uyandırıcı başlıklar her zaman işe yar.

Website Url = tweet’de tıklandığında hangi site ve sayfaya gidecek ise oranın url link adresini yapıştıralım.

Add Imaje = buraya Görsellik katması için bir Resim yükleyeceğiz.

Headline =Manşet bir yazı yazalım.

Select a call to action = reklamda çıkacak buton’a isim vereceğiz , Kayıt Ol , Ziyaret Et , Bağış Yap gibi bu düğmeleri seçebilirsiniz.

Card Name = burayı boş bıraka bilirsiniz.

Son olarak Save Campaign butonu ile Reklam kayıt ediyoruz.

Daha sonra reklam onaylanmasını bekliyoruz . Profil >> Twitter Reklam Panosundan Aktif Reklam kampanyalarını görebilirsiniz ve istatistikleri alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Twitter Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir ? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Adem Bey, belirttiğiniz adımları izliyorum, reklam yayınlanmaya başlıyor. Fakat, campanya hiç etkileşim almıyor. Ayırdığım bütçe hiç azalmıyor. Herşey sıfırda sabit kalıyor, herhangi bir değişim gözlemleyemiyorum. neden olabilir?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın