Sponsorlu Bağlantılar

instagram mavi tık onay işareti nasıl alınır?

10.311 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda daha önceden siz takipçilerimiz için yazdığımız makalemiz olan instagram onaylı hesap alma konusuna ek olarak Türkiye yeni güncelleme ile gelen “doğrulama talebi” konusunu anlatmaya çalışacağız.

İlk önce konumuzu anlatmaya başlamadan önce ayarlar > doğrulama talebi özelliği nedir? Bununla alakalı olarak ön bilgi vermeye çalışacağız.

DOĞRULAMA TALEBİ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Konunun başında dediğimiz gibi instagramda popüler kişiler, ünlü kişiler veya diğer adıyla tanınmış kişiler yüksek takipçisi olan ve hesaplarının taklit edilmesi riski taşıyan kişiler, marka değeri olan firmalara onaylanmış hesap yani mavi rozetli hesap verilerek doğrulanmış hesap olarak hesapları güvenli olmalarını sağlamakta idi.

Fakat mavi onay alma işlemi Bizim Türkiye başvuru olarak kapalı idi, yani herhangi bir başvuru formu dolduracak gönderilecek bir iletişim adresi yoktu. Şimdi yeni gelen güncellemelerle artık onaylı rozet için başvuru talep edebileceğiniz bir özelliği uygulama içine yerleştirdi.

Profilde mavi onay işareti alabilmek için Ayarlar > Doğrulama talebi özelliği ile artık sizde instagram onaylı hesap başvurusu yapabileceksiniz. Bizde bu konumuzda instagram onaylanmış hesaba sahip olmak için nasıl başvuru yapılır bunu anlatmaya çalışacağız.

İNSTAGRAM ONAYLI HESAP ALMA

Sizde instagram mavi rozet almak için başvuru yapabilirsiniz fakat bu rozeti alabilmek için bazı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olduğunuzda emin olduktan sonra başvuru talep etme işlemini başlatınız yoksa olumsuz olarak sizi geri dönüş yapacaklardır.

 

 

İnstagram mavi rozet başvurusu  yapmak için aşağıda vereceğimiz kriterlere sahip olmanız gerekecektir.

  • Gerçek bir kişi, kurum ve işletme hesaplarına sahip olmanız gerekecektir.
  • İşletme hesapları için sadece bir hesap için mavi tik işareti talep edilebilir.
  • Hesabınızın tamamen özgün olması, Geçerli biyografi bilgisi, profil fotoğrafı, en az bir paylaşımı, farklı sosyal medya hesaplarına bağlantı vermemiş olması gerekmektedir.
  • Hesap tanınmış ünlüye, kişiye sahip olmalı instagram üzerinde sıklıkla aranmalıdır.
  • İnstagram kurallarına ve politikalarına uygun olmalı ve daha önceden herhangi bir kural ihlali ve ceza almamalıdır.

İNSTAGRAM ONAYLI HESAP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İnstagramda onaylanmış hesap almak için şuan sadece İOS işletim sistemli cihazlarda iPhone ve İpad cihazlarda gerçekleşmektedir faka bu özellik yakın zamanda Android işletim sistemli cihazlar içinde kullanıma açılacaktır.

  • Ayarlar
  • Doğrulama Talebi

Başlığı altına giriyoruz ve bu alanda başvuru yapabilmek için bir talep formu çıkacaktır. Bu alanda şu başlıkları ve yazıları görebileceksiniz.

 İNSTAGRAM DOĞRULAMA İÇİN BAŞVUR

Doğrulanmış simgeler önemli tanınmış bir kişinin, ünlünün, global markanın veya varlığın gerçek hesabı olduğu belirtmek için instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir. Bir doğrulama talebi göndermek, hesabının doğrulanacağını garanti etmez.

Kullanıcı adı; admocut

Adınız Soyadınız; Adem ÖCÜT

Kullanıcı adı otomatik olarak kendiliğinden doldurulacaktır fakat adı ve soyadı kısmını kendiniz gireceksiniz.

Eğer birden fazla hesap ekli ise uygulamada ve farklı kullanıcı adı çıkıyorsa başvuru yapacağınız hesabınızın dışında tüm hesaplardan çıkış yaparak onaylı hesap almak için başvuru talebi yapınız.

LÜTFEN KİMLİĞİNİZİN BİR FOTOĞRAFINI EKLE

Burada telefonunuzda kayıtlı adınızı soyadınızı doğum tarihinizi, fotoğrafınızın olduğu yüzün ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport, resmi işletme belgeleri, vergi levhası, fatura, şirket sözleşmesini  “dosya seç” kısmından telefondan, kameradan çekmek suretiyle çekerek dosyayı yükleyin ve başvuru talebi ile bu dosyayı instagrama gönderin.

Bu işlem sonucunda instagram mavi tik, mavi onay simgesi  almak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu işlem sonucunda kesin olacak diye bir şey yoktur tamamen inisiyatif instagram dadır ve red edilme veya kabul edilme sürecini beklemeniz gerekecektir.

Bizimde şöyle bir onaylı hesabımızın olmasını isterdik. Bizde başvurumuzu bu şekilde gerçekleştirdik sonuçlanması beklemekteyiz. Ayrıca be takip için https://www.instagram.com/admocut/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İNSTAGRAM MAVİ ONAYLI ROZET HESABI BAŞVURU SÜRECİ

İşin yoğunluğa göre en az olarak 30 ~ 40 gün arasında bekleyebilirsiniz. Bunun için size olumlu ve olumsuz olarak size geri dönüş yapılacaktır.

Mavi onay simgesi günümüz digital pazarlama yapanlar için bir kazanç kapısı olarak görülmektedir. Bu nedenle instagram onaylı hesap nasıl alınır? Bunu herkesin bilmesi gereken bir özellik olarak bu konumuzu okumanızda fayda vardır.

Bu konuyla alakalı yaşanan sorunlar, hatalar için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza tüm sorularınızı göndererek çözüm için cevaplar alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın