Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sponsorlu Sayfa Reklamı Nasıl Verilir?

8.396 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda facebook sayfanızda gezerken karşınıza çıkan sponsorlu sayfa reklamı olan   işyeri , ürün tanıtımı veya bir sayfa beğenip takip etmek istediğiniz bir reklam ürünü için hazırlanmış sponsorlu reklam nasıl oluşturulur bu konumuzda bunu anlatmaya çalışacağım.

Eğer sizinde Facebook Sayfanız yani Fan Sayfanız var ve buradan reklam vermek istiyorsanız veya sitenize facebook üzerinden hit çekmek istiyorsanız sizde reklam verebilirsiniz.

Facebook Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Facebook Ana Sayfanızda ayarlar kısmından Reklam Oluştur sekmesini görmüş olabilirsiniz. hemen detaylı ve resimli olarak anlatıma geçelim.

facebook sponsorlu sayfa reklamı

yukarıda 1 numaralı resimdeki ayarlar bölümünü açıyoruz ve iki numaralı fotoğraf da gördüğünüz gibi Reklam Oluştur butonu basarak reklam alanına geçiyoruz.

facebook sponsorlu sayfa reklamı1

Karşınıza Reklam verme amacınız nedir? bununla ilgili ne tür kampanya oluşturulacak bununla ilgili bir seçim yapacaksınız. sahibi olduğunuz sayfa tanıtım , bir gönderinin ön plana çıkarılması , işletmenizin yakınındaki kişilere ulaşma ( lokal bölge seçimi ) , marka bilinirliğini artırma , kullanıcıları internet sitenize çekme , mobil app uygulamaların tanıtımı ve yükleme sağlama , etkinliğiniz var ise katılımı artırma , müşteri toplama çekme , sitenizdeki dönüşümü artırma ürün kataloğu tanıtımı yapma gibi seçimler ile sponsorlu reklam çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Benim seçimim kendi sayfamın tanıtımını yapacağım için sayfa tanıtımını yapma olarak devam edeceğim tercih size kalmış kendi ürün tanıtımı veya sayfa beğeni gibi tercihinizi yaparsınız.

facebook sponsorlu sayfa reklamı2

 

sayfa beğenisi seçtikten sonra oluşturacağınız kampanya adı olarak istediğiniz bir isim girerek “Reklam Hesabını Oluştur” seçeneği ile devam ediyoruz.

facebook sponsorlu sayfa reklamı3

hesabınız hangi ülke konumda ise Türkiye ve bir başka ülke olarak seçebilirsiniz. Ben Türkiye lokasyonunda olduğum için Hesap Ülkesi Türkiye olarak seçtiğimde Para birimi olarak TL , Saat dilimi olarak İstanbul otomatik olarak seçilecektir. Devam butonu ile diğer sekmeye geçiyoruz.

facebook sponsorlu sayfa reklamı4

 

devam diyerek ileri butonu kullanıyoruz ve hedef kitle seçimi gelmektedir. Burada oluşturacağınız reklamların hangi bölgede yayınlanmasını istediğinizi seçeceksiniz. Seçili olarak Amerika gelmektedir bunu yanındaki kaldır butonu ile kaldırıyoruz ve Türkiye ve bir başka ülke konumunu seçiyoruz.

Yaş aralığı reklam sayfanızın kime hitap edeceği cinsiyeti ve yaş durumunu belirleyebiliyorsunuz. Bu adımları seçebilir veya değiştirebilirsiniz.

facebook sponsorlu sayfa reklamı5

sonraki reklam ayarlarında “Bağlantılar” kısmında reklam yayınlarınız kimin görebileceğini veya kimleri hariç tutabileceğinizi seçebilirsiniz burayı pas geçebilirsiniz.

Reklam Alanları hepsini seçili tutmanız iyi olacaktır. default olarak seçili gelmektedir reklam yayını hangi platformda gösterileceği alanları belirlemektedir. Mobil cihazlarda wi-fi ağına bağlı olanlarda göstermek için kutucuğu işaretlemek yeterli olacaktır burayı da pas geçin.

facebook sponsorlu sayfa reklamı6

gelelim en önemli adım ayarlardan birine Reklam için ayıracağınız bütçe ? Reklam Bütçesi günlük harcama bütçesi  veya reklam için ayıracağınız toplam bütçe olarak seçmeniz gerecektir.

reklam yayınlama tarihi süresiz veya belli bir tarih aralığında yayınlanması için tarih seçebilirsiniz. Bu tercih size kalmış bir şeydir. Buradaki ayarları yaptıktan sonra Devam butonu basarak ilerleyin.

Ardından reklam vereceğiniz & tanıtım yapacağınız sayfanız için görsel materyal yani fotoğraf veya video seçimine gelmiştir.

facebook sponsorlu sayfa reklamı7

sayfanız için görseller , slayt gösterisi veya video seçimini buradan ayarlıyoruz ve sayfa tanıtımı için bir başlık oluşturabiliyorsunuz.

facebook sponsorlu sayfa reklamı8

metin yerine sayfanızda başlık olarak gösterim yapılacak yerde çıkacaktır ayrıca sayfanızın nasıl göründüğü hakkında bir gösterim örneğini göreceksiniz. Mobil sütüm veya facebook sağ sütün olarak nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Ardından hazırladığınız facebook sayfa reklamınız için sipariş ver butonu ile sayfanızın tanıtımını yapabilirsiniz.

dikkat uyarı iconuReklamın yayına girmesi için bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekecektir. Bunun için Faturalar ve ödeme yöntemi seçeneğini kullanmanız gerekecektir.

facebook sponsorlu sayfa reklamı9

Reklam Yöneticisi > Faturalar ve Ödeme Yöntemleri sekmesini takip ederek kredi kartı veya banka kartı tanımlamanız gerekecektir. hesabınızda yeterli bakiye olmadığında size ödeme ile ilgili olarak bildirimin geldiğini göreceksiniz.

Ayrıca verdiğiniz reklamlar kontrol edildikten sonra yayına girdiğini unutmayın reklam kurallarına uymanızı tavsiye ediyorum. Verdiğiniz Reklam ile ilgili olarak istatistikleri Reklam ver butonu altında Reklamları Yönet kısmından istatistik olarak görebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

 facebook add , facebook sayfa reklam , facebook sponsorlu reklam nasıl verilir , reklam oluşturma facebook , reklam verme nasıl facebook , facebook reklamı nasıl verilir resimli , sponsorlu reklam oluşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Facebook Sponsorlu Sayfa Reklamı Nasıl Verilir? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. hazırladığınız makale oldukça işime yaradı, fikir verdi elinize sağlık teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın