Sponsorlu Bağlantılar

Apple kimliği oluşturulamıyor sorunu çözümü

4.481 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda “apple kimliği oluşturulamıyor” sorunu ve bununla ilgili bu sorun nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bu hata mesajında aynen aşağıda gibi bir uyarı mesajı alarak yeni apple kimliği açmakta sorun yaşabilirsiniz.

 

Apple Kimliği Oluşturulamıyor

Bu iPhone artık yeni Apple Kimliği oluşturmak için kullanılamaz. Appleid.apple.com sayfasında yeni bir Apple Kimliği oluşturun.

 

Yukarıda uyarı mesajı şu şekilde oluşmaktadır. Yeni bir cihaz adlınızda ( ikinci el de olabilir ) ve bu cihaz üzerinde 3 ile 5 üzerinde hatalı kimlik açma işlemi veya daha fazla ücretsiz kimlik açma gerçekleştirdiğiniz için cihaz kendini güvenliği almak için kilitlemektedir.

Bunun için çözüm yolu olarak aşağıda vereceğimiz birkaç ipucunu gerçekleştirmek suretiyle bu noktayı aşabilirsiniz.

ÇÖZÜM

Bu şekilde apple kimliği oluşturulamıyor hatası karşısında ilk yapmamız şey cihazı sil baştan sıfırlamak olacaktır.

  • Bunun için iphone nasıl sıfırlanır bunu net üzerinden araştırarak cihazı sıfırlama yöntemini kullanalım ve yeniden apple kimliği oluşturmaya çalışalım.
  • Bir noktada çözümü saten yukarı uyarı mesajında vermiş olduğunu görüyorsunuz. Yeni bir apple ücretsiz kimliği oluşturmak için “https://appleid.apple.com/account#!&page=create” adresi üzerinden yeni bir apple kimliğini oluşturarak cihazınızı bu apple ıd ile devam edeceksiniz.

Yukarıda bu sayede bir kimlik oluşturma işlemini gerçekleştirerek “apple kimliği oluşturulamadı” problemini çözmüş olacaksınız.

Tavsiye konular;

Ücretsiz Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Amerikan Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Konumuzu özetlersek apple kimliği oluşturulamadı sorunu için bilgisayarımızdan resmi adres üzerinden bir kimlik yaratmak suretiyle cihaza bu adresi tanıtarak cihazı etkinleştiriyoruz. Böylece bu sorunu ortadan kaldırmış oluyoruz.

APPLE YARDIM VE DESTEK HATTI NUMARALARI

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilir veya diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın