Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de farklı para birimi simgesi kullanma

4.754 views
Sponsorlu Bağlantılar

Excel mükemmel bir hesaplama tablosu olarak tüm işlemlerinizi görebilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda cari hesap takip, faiz hesaplama, puantaj takip çizelgelerini sizler için bu yazımızda paylaşmıştık. Bu konumuzda Excel’de para birimi konusunda diğer Euro, Dolar, TL kullanımı konusunda bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

Excel’de oluşturduğunuz tablolarda farklı para birimi olarak Türk Lirası dışında yabancı para birimi kullanmak isterseniz bunu nasıl kullanabilir, TL işareti dışında farklı para birimi ile nasıl değişir? Bunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

EXCEL’DE DOLAR İŞARETİ KULLANMA

Konumuzun başında dediğimiz gibi gelir, gider bütçeleri hazırlarken hesaplamalar yaparken TL dışında Dolar, Euro olarak bir tablo oluşturuyor olabilirsiniz bunun için burada kullanacak işaretler, simgeleri buna göre ayarlamak için aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek istenilen para birimine dönüştürebilirsiniz.

EXCEL DE FARKLI PARA BİRİMLERİ KULLANMA

Sayı olarak görünen hücrede TL para birimi olarak kullanacaksanız hücreleri fare ile işaretliyoruz ve Giriş > Para Birimi olarak hücreleri işaretlediğiniz de hücre değerleri Türk Lirası olarak görünecektir.

kullanabilmek için farklı yöntem olarak şu şekilde kullanılabilir.

EXCEL’DE EURO PARA BİRİMİ KULLANMA

Şimdi diğer para birimleri nasıl kullanılır? Yine aynı metotla hücreleri fare yardımı ile seçiyoruz. Bu hücreleri para birimine çevireceğimiz için hangi hücreleri para birimi kullanılacaksa onu belirtmek gerekmektedir.

Excel de para simgeleri kullanmak için fare yardımı ile hücreleri seçtikten sonra farenin sağ tuşu yardımı “hücreleri biçimlendir” menüsü seçiyoruz.

Sayı > Finansal kısmından Euro, Dolar, Çin Yeni, Rus Rublesi ve diğer ülkelerin para birimlerini bu alandan seçerek Excel de para işaretlerini kullanabilirsiniz.

Excelde para birimi çevirme bu şekilde gerçekleşmektedir. Bu konumuzda sizlere resimli olarak anlatmaya çalıştık.

Tavsiye Yazı; Klavyede TL simgesi nasıl yapılır?

Excelde para birimi dolar yapma veya Euro ekleme konusunda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın