Sponsorlu Bağlantılar

Klavyeden Türk Lirası ( ₺ ) İşareti Nasıl Yapılır.?

53.720 views
Sponsorlu Bağlantılar

Türk Lirasından atılan altı ( 6 ) sıfır ile itibar gören ve paramıza yeni bir simge düşünülmüştür. Bu neden ile yapılan yarışmada yeni tasarım ile Türk Lirası simgeleyen işareti olarak seçilmiştir.

Paramızın itibarının artması ve Ekonomide Güven , istikrar içinde yükselen değer anlamı ön plana çıkartmıştır. Bu konuda kısa bilgi verdikten sonra kullandığımız muhasebe programlarında , cari hesaplarda , bankacılıkta veya Excel , Word , Metin Belgelerinde Türk Lirasını simgeleyen TL işareti’de önem kazanmıştır.

tl simgesi

Türk Lirasını kopyala yapıştır yaparak rahatlıkla istediğiniz yere alabilirsiniz fakat kendi kullandığınız bilgisayar’da klavye üzerinde bu ₺ nasıl yapılır konusu üzerinde biraz duracağım.

TL SİMGE KURULUMU

₺ Türk Lirası simgesi yapabilmek için Bilgisayarınızda bir güncelleme paketi indirmeniz gerekecektir. Bunun için Bilgisayar özelliğine göre 32 bit veya 64 bit yapısına göre Windows Vista , Windows Server 2008 sonrası için bir güncelleme paketi yükleneniz gerekiyor.

32 Bit :https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=34836

64 Bit :https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=34825

Yukarıda Link yardımı bilgisayarınıza indireceğiniz KB2739286 güncellemesi ile Kullandığınız bilgisayara rahatlıkla indirip bu dosyayı çalıştırmak sureti ile kullanabilirsiniz.

bu güncelleme paketini yüklediğinizde bilgisayarda kısayol olarak  AltGr +T tuş kombinasyonu birlikte basarak işareti klavyede çıkartabilirsiniz.

Ayrıca Akıllı Mobil Cihaz (Android , İphone , IOS ) Telefonlarda TL işaretini kullanmak için ise “http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/tcmb+tr/tcmb+tr/bottom+menu/diger+faaliyetler/tl+simgesi/kurulum” adresinden alabilirsiniz.

NOT : Bilgisayarınızda bu güncellemeler olmaz ise TL simgesi farklı karakterlerde görünebilir.

Bilgisayarınızda ayrıca bu YTL Simgesini oluşturmak için Yazı Fontu kullanabilirsiniz. Bu Yazı fontu ise bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Karakter Eşlemi için UniCode karşılığı ise U+20BA kodlaması olarak yer almaktadır. Bu güncelleme yaptıktan sonra Bilgisayarım > Tüm Programlar > Donatılar > Karakter Eşlemi alanında arama kısmına 20BA kodu yazdığınızda bulacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

TL Simgesi , YTL İşareti nasıl yapılır , Türk Lirası  Nasıl , Türk Lirası kopyala yapıştır , Windows 7 , Windows 10 , TL işareti oluşturma , TL Simge karakter eşlemi , Ascii Kodu TL , tl simgesi nasıl yapılır , tl simgesi nasıl yapılır klavyede , tl işareti nasıl yapılır , türk lirası işareti nasıl yapılır , tl’nin simgesi nasıl yapılır ,  excelde tl simgesi nasıl yapılır , yeni türk lirası simgesi nasıl yapılır ,  türk lirası simgesi klavyede nasıl yapılır , tl işareti wordde nasıl yapılır ,  tl’nin yeni simgesi nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyeden Türk Lirası ( ₺ ) İşareti Nasıl Yapılır.? (14 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın