Sponsorlu Bağlantılar

facebook grup fotoğrafı boyutu

716 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, ademocut.com takip eden teknoloji severler bu konumuzda facebook grup kapak ebatı kaç olmalıdır. Bununla ilgili sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Sahip olduğunuz facebook sayfanız var ve marka bilinirliği için iyi bir kapak resmi tanıtımınız da, görünürlüğünüz de size önemli bir yer sağlayacaktır. Hazırladığınız bu görsel fotoğraflar tabi facebook sayfanıza yükleyip koydunuz da çukka oturması, taşmaması ya da bir yerinin eksik kalmaması gerekmektedir.

Bunun facebook grup fotoğrafı boyutu ölçülerinde hazırlayacağınız iyi bir grup kapak resmi ile bu işi halledebilirsiniz.

Bunun yanında grup kapak ölçülerin yanında grup da yapacağınız etkinlik için görsellerin ölçüleri de önemlidir. Peki Facebook grup fotoğrafı ölçüleri nedir, ne olmalıdır?

Facebook Grup Fotoğraf Ölçüsü

Facebook’da grup kapat ölçüleri 802×200 piksel ölçülerinde olmalıdır. Facebook Etkinlik boyutu ise 784×295 piksel olarak ayarladığınız da tam olarak sığacaktır.

İyi hoş ama facebook grup kapak ebatı ölçülerini piksel olarak nasıl ayarlayacağız? Bunun için küçük yazılımlar ve Windows işletim sistemi kullananlar için Windows kendi özelliğin de olan Paint programı ile ölçeklendirme yapabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız paint ile resim ölçeklendirme nasıl yapılır? Konusunu inceleyebilirsiniz. Paint ile resimleri boyutlandırma işlemini kolaylıkla yaparak Facebook grup kapak resmi olarak ayarlayabilirsiniz.

Bunun dışında diğer facebook resim ölçüleri için aşağıdaki ölçülerinden yararlanabilirsiniz.

FACEBOOK PROFİL FOTOĞRAF BOYUTU : 180px  180px

FACEBOOK PAYLAŞIM GÖRSELİ : 1200px  630px

Yukarıda ölçülerde resimlerini hazırlayarak grup kapağında, paylaşımlarda kullanabilirsiniz. Bu konumuzda facebook grup kapak ebatı konusunda sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için soru & cevap destek sayfamıza sorularını göndererek cevaplara arayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın