Sponsorlu Bağlantılar

err_cert_weak_signature_algorithm sorunu çözümü

415 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda yüklü web tarayıcı’da Chrome err_cert_weak_signature_algorithm sorunu çözümü hakkında daha önce yazdığımız hata, sorunların çözümü ile ilgili verdiğimiz çözüm yolunu burada da vermeye çalışacağız. Bir web siteye girdiğiniz de err_cert_weak_signature_algorithm problemi yaşıyorsanız sizde aynı aşağıda vereceğimiz metotları uygulamak suretiyle ayarlayabilirsiniz.

err_cert_weak_signature_algorithm çözümü ;

Tarayıcıda yaşanan err_cert_weak_signature_algorithm hatası için vereceğimiz ipuçlarını test ederek sorunu çözümleyin.

  • Girmek istediğiniz siteyi gizli mod ile açmayı deneyin eğer gizli mod ile açılan sayfa normal tarayıcıda açılmıyorsa yüklü bir eklenti nedeniyle sayfa err_cert_weak_signature_algorithm hatası veriyordur. Bu nedenle tarayıcıda eklentileri kapatın veya kaldırın.
  • Kullandığınız tarayıcının güncellemesini yapınız. Tarayıcı nasıl güncellenir aşağıdaki konu başlığını ayrıca inceleyebilirsiniz. Eski bir versiyon tarayıcı kullanmanız nedeniyle err_cert_weak_signature_algorithm problemi yaşanabilir.

 

Google Chrome Tarayıcı Nasıl Güncellenir?

  • Windows işletim sistemini güncelleyin eski ve güncel olmayan bilgisayarda yüklü işletim sistemini güncellemeyi deneyin.
  • Bilgisayarda yüklü, Güvenlik duvarı, Antivirüs güvenlik yazılımları varsa geçici olarak kapatınız. Eğer engelleme varsa err_cert_weak_signature_algorithm sorunsalı doğurabilir.

Yukarıda verdiğimiz çözüm yolu chrome bağlantı hataları, bağlantı gizli değil ve yönlendirme döngüsü olan sorunsalları, problemleri yukarıda verdiğim adımlar ile çözebilirsiniz. 

Bunun dışında diğer konularda vermiş olduğum diğer çözüm yolları ile problemi çözmeye çalışalım. Eğer girdiğiniz web site’de bir sıkıntı, hostlar da bir sorun yoksa aşağıdaki adımları verelim.

err_cert_weak_signature_algorithm nasıl çözülür?

 
* DicrectX11 güncellemesini yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra ekran kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows işletim sistemini güncellemeye deneyiniz son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız sabit disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: disk üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( bellek ) test yaparak ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı bir antivirüs yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise err_cert_weak_signature_algorithm hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda otomatik ve manuel yapmış olduğunuz güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak sistem geri yüklemesi nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan son yapılan update güncellemelerini nasıl kaldırabilirsiniz bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın