Sponsorlu Bağlantılar

antivirüs programı temp dosyasında sürekli virüs buluyor?

612 views
Sponsorlu Bağlantılar

Temp Klasörü bilgisayara her girip çıktığınızda sitelerin küçük resimlerini, çerezleri, cookie kayıt altına alınan, ayrıca çalıştırdığınız dosyaların, excel, word gibi dosyaları açtığınızda bir yedeğini buraya saklayan bir klasördür. Bu klasörü zaman dolduğu için sistem belli periyotlarda kendi kendine silmekte bazende üçüncü parti yazılımlar kullanarak bu klasörü temizlemek gerekmektedir.Bu konumuzda bilgisayarda yüklü ve kullandığımız antivirüs veya malware yazılımları bu klasör içinde virüs tespit etmesi ve sürekli virüs alarmı vermesi hakkında bilgi vereceğiz.

Bilgisayar’da program yüklemeleri veya açtığınız dosyalar bu dosya üzerinde genişleme yaparak kurulum esnasında bu temp klasörünü kullanır, bu nedenle indirdiğiniz dosya veya programlarda bu klasörü kullanacağı için virüs olma ihtimali her zaman mümkündür. temp dosyasında sürekli virüs bulması doğal olma ihtimali dahilindedir.

Temp dosyası içinde tüm dosyaları silebilirsiniz bunun hiç bir sakıncası yoktur bu klasör içinde tüm dosyaları ctrl+a ile işaretleyin ve silin, silemediğiniz dosyalar varsa bu dosyalar çalışan program veya dosyaların uzantıları olacağı için açık tüm programları kapatmanız da fayda vardır. Temp Klasörünü ayrıca Ccleaner programı yardımı ile de silebilirsiniz.

ayrıca gizli dosyaları göster ayarlarını açarak gizli dosyaları tek tek elinizde silebilirsiniz. Bu klasörü virüs programları aracıyla tekrar taratın ve virüslü dosyalar varsa bunlara karantinaya alabilirsiniz. Virüs tespit edilen dosyaları ayrıca “https://www.virustotal.com/tr/” adresi üzerinden online virüs taraması yapabilirsiniz.

temp dosyası sürekli virüs bulması bu nedenle çözüm sağlayabilirsiniz. Kullandığınız programları indirme ve yükleme işlemleri sırasında devamlı virüs kontrolünü sağlayarak bilgisayara yükleyin bu her zaman güvenlik açısından iyi olacaktır.

temp klasörü erişimi için win+r tuşlarına basınız ve çalıştır penceresine %temp% yazıp entere basmanız yeterli olacaktır. böylece direk olarak temp klasörü açılacaktır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın