Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} ses hizmetleri çalışmıyor hatası

4.302 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda Sağ alt kısımda Ses simgesi üzerinde kırmızı bir çarpı işaretinden dolayı bazı arkadaşlardan gelen sorularda Ses Hizmeti durduruldu hatası ile karşılaştıklarını söylemektedirler.

Bilgisayarımızın hep giriş hem çıkış ünitelerinden olan Ses Kartı ( sound card ) işletim sistemi tarafından verilen bir hata sonucu veya eksik , bozuk sürücülerden kaynaklı veya bilgisayarınıza bulaşan herhangi bir virüs tarafından bu şekilde hatalar ile karşılaşılabilir.

Ses simgesi üzerinde kırmızı bir çarpı işareti nedeni ses alamıyor iseniz aşağıdaki adımları takip ediniz.

* Başlat > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler  Bu adımları izliyoruz.

windows ses - hizmetleri başlat

* Windows Ses Aygıtını Başlat Yapıyoruz . Bu adımları uyguladık’tan sonra Bilgisayarımızda Ses Kontrol tekrar deneyiniz.

* Bilgisayarımızda aygıt yöneticisini kontrol edelim burada aygıt devre dışı ise bunu kontrol edelim . Bunun için win + r çalıştır penceresine devmgmt.msc komutunu yazalım. Aygıt Yöneticisi sekmesinde Ses,video ve oyun denetleyicisi kısmında ses kartı devre dışı olup olmadığını kontrol edelim ve devre dışı ise bunu aktif edelim.

* Bilgisayarınızın Ses Kartı sürücüsünü güncelleştirelim . Eski  sürücüleri bilgisayarımızdan kaldıralım ve güncel sürücüyü bilgisayarımıza yeniden yükleyelim.  Eski sürücüleri bilgisayardan kaldırmak için buradan konuya gidebilirsiniz. https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/

* Diğer bir konu bilgisayarınıza bulaşan virüslerin yapabileceği bu zarar ile ilgili olarak bilgisayarınızı ComboFix programı yardımı ile temizleyiniz .

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} ses hizmetleri çalışmıyor hatası (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ses kartını kaldırmadan driver booster kullanıp güncellerseniz eğer aynı şekilde sorun düzeliyor… Bu tarz bir program önereceğim aklıma gelmezdi ancak bu sorunu çözdü çünkü ses hizmeti durduruluyor yazıyor hiç bir şey olmuyordu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın