Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz Ağ { Wifi } Şifresi Nasıl Bulunur?

22.580 views
Sponsorlu Bağlantılar

En çok sorular ve en çok araştırılan sorulardan biride Kablosuz Bağlantı ( Wriless – Wifi ) ağlarının şifresidir. Çok meraklı olduğumuz için ya komşularımızın yada ofiste bağlı ağların şifrelerini merak etmişizdir. Birde şöyle durum var ki bunu’da yabana atmamak gerekir ” kendi wifi şifremizi bile unutup araştırmaya gidebiliriz ” peki bu kayıp bilinmeyen wifi şifrelerimizi nasıl öğrenebiliriz ?

Bununla ilgili olarak daha önceden hazırladığım Wifi şifresini nasıl öğrenirim? konusuna destek olarak bu konumuzda Dos Komutu ile Kablosuz Ağ şifrelerini nasıl bulunur konusunu başlayalım.

Video Anlatım ;

Resimli Anlatım ;

Win + R Çalıştır penceresini açalım. ve Buraya Cmd Komutunu Yazalım.

wifi şifre dos komutu ile bulma

 

Açtığımız Dos Penceresine Aşağıdaki Komutları yazalım.

netsh wlan show profile name=”unutulmuş wifi Id adresi” key=clear

wifi şifre dos komutu ile bulma2

 

Yukarıda Dos Komutunu ve Wifi Bağlantı Adını Girdiğiniz aşağıdaki gibi “ademocut”  wifi bağlantı şifresini aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

wifi şifre dos komutu ile bulma3

 

Yukarıda Tablo’da örnek tablo’da gördüğünüz gibi , Kablosuz Yerel Ağ bağlantısında “ademocut” SSID adı ile dağıtım yapan wifi bağlantımızın şifresi en alt kısımda Anahtar İçeriği olarak “adem” olarak göstermektedir. Kimlik Doğrulama bilgisi olarak WPA2 bağlantısı ile yayınlanmaktadır.

Önemli Not : Bu ağa Tür şifreleri öğrenmek için Kablosuz Bağlantı adaptörünün açık olması gerekmekte ve Şifreyi Öğrenmek için Daha önceden bu ağa bağlanmış olmanız gerekmektedir.

Arama Tags & Etiket ;

Wifi şifresi nasıl bulunur , Wifi şifresini öğrenme , Bilgisayarımın bağlı wireless şifresi , kablosuz yerel ağ şifresi , wifi password , Kablosuz bağlantı şifrem ne , wireless şifresini nasıl öğrenirim , wifi şifresini öğrenme için ne yapabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Kablosuz Ağ { Wifi } Şifresi Nasıl Bulunur? (16 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ben şu anda gittiğim kursun şifresini öğrenmek istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum

  2. böyle bir komut bulunamadı hatası alıyorum aynısını yapıyoum o tırnaklarıda klavyenın 1 tuşunun yanındakı tuş noktalı e de var ama olmuyor hata alıyorum sebebı ne olabılır ?

  3. Ben dediğiniz herşeyi yaptım ve işe yaradı ama şifreyi yazdığımda işe yaramıyor lütfen yardım edermisiniz

  4. Arkadaşım ben kendi vın cihazimin şifresini unuttuğum için daha önce şifreyi kaydettigim Android telefonumdan internete ulasabilmeme rağmen şifreyi laptopumda kullanamıyorum. Telefonumdan bu şifreyi bulabilir miyim?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın