Sponsorlu Bağlantılar

0x00000050 hatası nasıl çözülür?

4.187 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Kazım

Soru Gönder : Merhaba Adem Hocam , Benim Bilgisayarımda 0x00000050 hatasını sık sık almaya başladım , Sistem geri yüklemesi filan yaptım ama sorun hala devam etmekte bunun kesin bir çözümü var mıdır lütfen yardım ediniz.

Cevap : Bu gibi sorunlar format ve Sistem Geri yükleme ilgili olarak çözülecek bir durum olmaya bilir 0x00000050 mavi ekran hatası genellikle donatımsal sorunlar arasına girer. Donanım ile ilgili olarak bir sıkıntı var ise mavi ekran ( bluescreen ) sorunu yaşanabilir.  Bununla ilgili olarak C:\Windows\minidump klasörü içeriğindeki hataları gözlemlemekte önemlidir. Aşağıdaki adımları deneyerek olayı çözmeye çalışalım.

0x00000050 hatası nasıl çözülür?

* Bilgisayarın ram belleklerini kontrol ediniz , eğer Ram bellek sorunlu ise ve birbirinden uyumsuz ise örnek DDR2 ve DDR3 bellek gibi bir birleri ile uyumsuz bellek takılı ise bunları çıkarın sadece Ana kart için uyumlu olan ram takın ve bunları teker teker takarak bozuk olup olmadıkları kontrol edelim. ( Ram’ler Anakart sağlam oturup oturmadığını kontrol ediniz )

* Bilgisayarımızın Ekran Kartı sürücülerini kontrol edelim yeni bir güncelleme var ise en son sürümü ile ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.

Ekran Kartı sürücü güncellemesi yaparken eski ve gizli sürücüleri kaldırınız bununla ilgili olarak nasıl yapıldığını öğrenmek içi https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ adresinden öğrenebilirsiniz.

* Bilgisayarınız’da bozuk disk sektörleri var ise bunu denetlemek ve düzeltmek için aşağıdaki konu başlığını inceleyin ve uygulayın. https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ bu adresi inceleyiniz.

disk hata denetimi

Bilgisayar >> C: sabit disk üzerine geliniz ve Özellikler bölümüne giriniz burada Araçlar > Şimdi Denetle.. bu alanda diskleri kontrol edin bozuk olan yerleri düzeltin.

* Bilgisayarınızda son olarak güncellemeler yaptınız ise bu güncellemeler işletim sistemi ile donanım arasında uyumsuzluk yapabileceğini unutmayın o yüzden bilgisayarınız yapılan güncellemeler nasıl geri alınır kaldırılır bunun için https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Google Arama Tags & Etiket ;

0x00000050 hata Windows 7 , 0x00000050 Windows 8 , 0x00000050 hatası nasıl çözülür , 0x00000050 mavi ekran sorunu çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın