Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} “search.sosodesktop.com” yönlendirme sayfası nasıl kaldırılır?

730 views
Sponsorlu Bağlantılar

Virüslerin bilgisayarda en öncelikli etkilediği programlar arasında web tarayıcılar vardır. Zayıf bir yapısı olan ve zararlı kodların yerleştiği web browser tarayıcılar google chrome , safari , mozilla – firefox , explorer zararlı kodlardan etkilendiği zaman yönlendirme sayfaların ve reklamların etkisi altına girerler.

Bu konumuzda sahte arama motorlarına yönlendirmeler genel olarak internet üzerinden indirdiğini programları dikkatli yüklenmediği zamanda tarayıcılara yerleşir ve tarayıcıları açtığınızda sizi bu arama motorlarını kullanma zorlar bu konumuzda “search.sosodesktop.comarama motoru nasıl kaldırılır konusu hakkında bilgi paylaşımında bulunacağım.

Aşağıdaki çözüm yollunu uygulama ile “search.sosodesktop.com” yönlendirme sayfasını nasıl silebilir şimdi bununla ilgili çözüm yolunu vermeye çalışacağım.
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

“search.sosodesktop.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile “search.sosodesktop.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://search.sosodesktop.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın