Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Adsl Modem Modem sürekli kendini resetliyor

17.452 views
Sponsorlu Bağlantılar

Modem sürekli kendini resetliyor , Modem sürekli kendini resetliyor gibi zaman ile kullandığımız modem’de bu tür arızalar , hatalar alabiliriz. okul , işyeri , ofis , ev gibi ortamda kullandığınız adsl modem zaman zaman 10-15 dakika’da veya saat başında kendi kendini resetleyerek sorun devam eder gider. Modem kendini resetledikteden sonra ışıklar gelip gider yanmaya başlar bazı modemlerde tekrar ayarları girmek birer zulüm gibi gelmeye başlar.

Bununla ilgili olarak Modemin sürekli reset atmasını nasıl çözeriz ? aşağıdaki adımları uygulayarak bir çözüm yolu bulmaya başlayalım.

adsl modem ışık

* Adsl Modem elektrik adaptörünün’de bir sıkıntı var mı? orjinal adaptör mü kullanıyorsunuz bunları kontrol ediniz eğer adaptörde sıkıntı var ise servise gönderin.

* Modem Firmware sürümü eski olabileceği ihtimali olabileceği için ilk önce bunun sürümünü kontrol ediniz , bunun sürümü eski sürüm ise güncelleyin Firmware sürümü nasıl güncellenir konusunu inceleyiniz.

* Elektrik dalgalanması var mı? bununla ilgili olarak regülatör kullanabilirsiniz.  Modem’de sık sık elektrik kesintisi ani akım gelip gitmesinden kaynaklı olabileceğini unutmayınız.

* Dns Ayarları bir ihtimal olarak görünmektedir , Dns sunucu hataları her ne kadar bu sorun için çözüm yolu olmamakla birlikte olsa’da bazı  forumlarda dns ayarlarını değiştirmek bu sorunu çözdüğünü göstermekte. Dns ayarları nasıl değişir bilmeyen arkadaşlar için buradan öğrenebilirsiniz.

Tp-Link , Airties , Asus Dsl , Inca , Linksys , ZyXel , Tenda gibi Modemlerde bu sorun ortakdır. Modemlerde sürekli olarak açık tutmak yerine arada kapatmanız’da ve bir ani akım düşme ve çıkma konusunda bir güç kaynağı veya regülatör kullanmanızda fayda vardır.

MODEM ARAYÜZÜNE NASIL GİRİLİR HEMEN ÖĞREN

Arama Tags & Etiket ;

modem sürekli elektrik kesiyor , modem sürekli kendini resetliyor , modem sürekli kendini kapatıyor açıyor , modem sürekli ayarları değişiyor , modeme sürekli kullanıcı adı ve şifresi giriyorum , modem ışıkları sürekli yanıp sönüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} Adsl Modem Modem sürekli kendini resetliyor (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Modemin reset bölümü arızalan mış giç uğraşma kendine güzel bi modem al bendede bu sorun var yeni modem alcam

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın