Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] yeniara.net nasıl kaldırılır

99 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcısını etkileyen yeniara.net ve buna benzer arama motorları bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşır ve tarayıcı etkiler ve sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlamak için yönlendirirler peki yeniara.net nasıl sileriz ? bunun için iki değişik metot uygulayacağız.

 1- Adım ;

Daha önceden aramasayfam ve homepage için hazırladığım video izleyerek aynen yeniara.net için uygulayacağız . Uygulama metot aynı kayıt defterini açmak için Win + R tuşları ile açıyoruz daha sonra regedit komutunu yazarak kayıt defteri içine giriyoruz Ctrl + F tuşları yardımı ile arama penceresine yeniara.net yazarak bulduğumuz tüm girdileri google.com olarak düzeltiniz.

yeniara.net Nasıl Temizlenir Video Anlatım ;

2-Adım ;

Bilgisayarımızın tarayıcılarını gasp eden yeniara.net ile ilgili kaldırma metot diğer bir şekli AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bilgisayarımıza kuracağım bu program ile bilgisayarımızdaki zararlı girdileri sileceğiz

 AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır

AdwCleaner Programı bilgisayarımızı tarattık dan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve silinen dosyalar hakkında size rapor halinde bilgi verecektir.

AdwCleaner Programı ile bilgisayarımızı tarattık dan sonra Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır . Daha sonra bilgisayarımızda yüklü olan Mozilla – Explorer – Chrome – Yandex gibi tarayıcıların Özellikler bölümüne gireceğiz bunu tüm tarayıcılarda ayrı ayrı yaparak uygulayacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi tarayıcıların özellikler bölümüne girdik den sonra “http://www.yeniara. net” uzantısını tüm tarayıcıların hedef bölümünden temizleyelim. Bilgisayarımızdaki tarayıcıların sağlam olsun diye fabrika ayarlarına geri getirmekte fayda vardır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi bitiriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın