Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} yamdex.net nasıl kaldırılır?

742 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Ana sayfam yamdex.net olmuş bunu silerim? yamdex.net yönlendirme sayfasını nasıl kaldırabilirim ? sorularına cevap olarak bilgi vermek istiyorum. yamdex.net ve buna benzer arama motorları genelde ücretsiz internet’den indirdiğiniz programlar yüklenirken bilgisayarın tarayıcısına bulaşır . Virüslerden en çabuk etkilenen tarayıcıları gasp eden yamdex.net gibi ara motorlarını kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Şimdi yamdex.net kurtulmak için aşağıdaki adımları izleyerek uygulayınız.
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1 ADIM ;

Program Ekle / Kaldır’da  şüpheli programları ve Toolbarları kaldırınız.
Chrome’daki bütün eklentileri devredışı bırakın, önbellek temizliği yapın
Aşağıdaki dosya yolundaki Extensions ve Cache klasörünün içindeki dosyaları silin.
C:\Users\%username%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\
Chrome kapalıyken Malwarebytes ve Adwcleaner programlarıyla bilgisayarınızı temizleyin.
C:\Windows\System32 içindeki GroupPolicy içindeki Machine içindeki dosyaların tamamını silin “Eğer gizli ise üst kısımdaki görünüm kısmından gizli dosya ve klasörleri gösteri seçip GroupPolicy görünür hale getirin

 

2-ADIM ;

yamdex.net kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile yamdex.net temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde http://www. yamdex.net uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

yamdex.net nasıl silinir , yamdex.net chrome , yamdex.net nasıl temizlenir , yamdex.net kaldırma , yamdex.net virüs , remove yamdex.net , yamdex.net kurtulma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın