Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} nvspcap64.dll hatası nasıl düzelir

4.415 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da en büyük başlıca sorun yaşatan şey virüs’dür. Bilgisayara virüs girdiğinde donmalar , takılmalar , dosyaların silinmesi , dosya şifreleme gibi başlıca sorunlar yaşayabiliriz. Bununla birlikte diğer sorunların başında gelen ise eksik dosya , eksik dll hatalarıdır.

Bu sorunlardan biride nvspcap64.dll sorunudur. nvspcap64.dll hatası genelde bu dosyanın eksik olması veya virüslerden kaynaklı olarak zarar görmesinden kaynaklı sorunsal hatadır.

Xp işletim sisteminden sonraki işletim sistemlerinde system32 klasörü içerisinde bulunan bu dosya zarar gördüğü zaman programları açmaya çalıştığında nvspcap64.dll başlatılamadı hatası alırsınız , bunun için aşağıdaki çözüm yolu ile bu nvspcap64.dll sorunu çözmeye çalışalım.

nvspcap64.dll Hatası Nasıl Çözülür?

ilk önce nvspcap64.dll dosyasını internet üzerinden bulacağız ve indireceğiz. Bunun için “http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?nvspcap64” adresi üzerinden bilgisayarımıza indiriyoruz. İndirmeden önce dikkat etmemiz gereken şey işletim sisteminin bit yapısına göre bulup indirmek olacaktır yani 64 bit veya 32 bit işletim sistemine sahipseniz ona göre indirin.

İndirdiğiniz bu dosyayı şimdi işletim sisteminize göre aşağıdaki belirtiğim dosya içine atıyorsunuz ve yönergeleri izleyerek bu sorunu çözelim.
(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, 7)    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz ve Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

 regsvr32 nvspcap64.dll

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve Bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz.

Arama Tags & Etiket ;

nvspcap64.dll Hatası Windows 7 , nvspcap64.dll sorunu Windows 10 , nvspcap64.dll nasıl düzelir , nvspcap64.dll sorunsalı , nvspcap64.dll mavi ekran hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın