Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] websearch.freesearches.info nasıl silinir?

472 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda kullandığımız tarayıcıları etkileyen ve tarayıcıları her kullanmaya başladığımızda sizi websearch.freesearches.info ve buna benzer arama motorlarına yönlendiren bu tarayıcı gaspçıları bilgisayarımıza ücretsiz yüklediğimiz veya demo yazılımlar ile bulaşırlar .

Bilgisayarımıza bulaştığı an itibari ile sizi başka sitelere veya tarayıcı içerisinde reklamların çıkmasına ve can sıkıncı bir hal almasına başlar . websearch.freesearches.info nasıl kaldırırız bunun için iki değişik yok izleyeceğiz .

1-ADIM ;

aramasayfam için daha öncelerden hazırladığım video izleyerek aynen websearch.freesearches.info kurtulmak için kullanabiliriz.

Bu video izlediklerinizi aynen websearch.freesearches.info kaldırmak için uygulayabilirsiniz. metot aynıdır sadece aramasayfam yerine websearch.freesearches.info yazarak düzenlemeniz olacaktır.

2-ADIM ;

Diğer adım ise bilgisayarınıza AdwCleaner Programı yükleyerek kaldırmanız olacaktır. Bu program bilgisayarınızın kayıt defterindeki zararlı kodları silerek kurtulmanızı sağlayacaktır.

AdwCleaner Programı Nasıl Silinir ?

Adwclaner programı bilgisayardaki zararlı kodları silmek için bilgisayarınızı taratıyoruz ve SİL butonu bu kodlar silindikten sonra bilgisayarınız yeniden başlayacak ve silinen dosyaları rapor halinde verecektir.

adw

Bilgisayarımızın yeniden başlatık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü bulanan Tarayıcıların Özellikler bölümüne gireceğiz. Bunu ayrı ayrı tek tek yapacağız.

Özellikler bölümünde bulunan Hedef Kısmındaki Url sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde bulunan http:/ websearch.freesearches.info uzantılarını tüm web tarayıcıların özellikler bölümünden sileceğim ve Tamam Diyerek işlemi sonlandıralım.

Diğer Adım Tarayıcıları fabrika ayarlarına geri getirmek olacaktır , Tarayıcıları Resetleyerek eski fabrika ayarlarına geri getirelim bunun için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebiliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

yukarıdaki adresler size yardımcı olacaktır.  Son aşamada ise Tarayıcılarımızın Ana sayfa ayarlarını Google veya Bir başka siteye ayarlayarak işlemi bitirelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın