Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } BaiduAnSvc.exe nasıl silinir?

326 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Batuhan

Soru Gönder ; Merhabalar , Benim Bilgisayarıma BaiduAnSvc.exe virüsü bulaştı bunu nasıl temizlerim ? yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

Cevap : Batuhan bey i Merhaba Bilgisayarınıza bulaşan BaiduAnSvc.exe virüsü bilgisayarınıza yüklediğiniz crackli dosyalar , deneme veya demo yazılımlar aracılığı ve istenmeye e-posta yolu ile bulaşır bu yüzden bu yüklenen programlara dikkat ederek üçüncü bir program yüklenmediğine emin olunuz.

BaiduAnSvc.exe virüsü nasıl temizlenir ?

1-Bilgisayarınızda Başlat >> Denetim Masası >> Program Ekle / Kaldır bu bölüm içerisinde bilmediğiniz karışık karakterde bulunan programlar var ise kaldırınız.

2-Win + R tuşları ile yardımı ile çalıştır penceresini açalım “appdata” komutunu yazarak roaming bölümüne girelim burada bilinmeyen dosyalar programlar yerleşmiş ise bunları silelim. Dikkat etmeniz gereken gizli dosyaları göster bölümünü aktif etmeniz gerekecektir.

Gizli Dosya Nasıl Aktif Edilir ?

3- BaiduAnSvc.exe trojen virüsü olduğu için bilgisayarınızı bir trojen virüsü temizleyici ile temizlemek gerekecektir. O yüzden en iyi trojen temizle programlarından biri olan ComboFix ile bilgisayarınızı bir taratmanız da fayda vardır.

4-Bilgisayarınızı Güvenli Mod alarak Micrsoft Safeyt Scanner programı ile taratın bu program derinlemesine tarama yaparak bilgisayarınızdaki virüsleri temizleyecektir.

Bilgisayarınızı Güvenli Mod Nasıl Alınır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın