Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Tremendous Sale Nasıl Kaldırılır?

408 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan ve tarayıcıları gasp eden sık sık reklam gösterimi yapan veya kaldırması zor olan eklentilerden biri  Tremendous Sale nasıl silinir bunun hakkın paylaşım ile size bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımızın web browserine yerleşen ve bir o köşesinde bir o köşesinde sık sık reklam çıkarak sizi rahatsız eden bu tarayıcı hijackers silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tremendous Sale Nasıl Temizlenir ?

ilk önce bilgisayarımızın program ekle kaldır bölümünde kimlik imzası bilinmeyen karışık karakterli programları kaldıralım. Bunun için “appwiz.cpl” komutunu Win + R ile çalıştır penceresini açıp yapıştıralım. ve burada bilinmeyen programları kaldıralım.

Google Chrome tarayıcımıza bulaşan kötü eklenti var ise bunları kaldıralım. Bunun için ilk önce eklenti kimliğini bilmemiz gerekecek bunun için Chrome >> Ayarlar >> Diğer Araçlar >> Uzantılar burada bilinmeyen eklenti ( plung-in ) var ise bunun kimlik numarasını öğrenelim. Bunun için Eklenti üzere gelerek resimde görüldüğü gibi

google uzantı silme

Gelişmiş Modu işaretliyoruz ve kaldıracağımız Eklentinin resimdeki işaretli olan kimlik numarası bulalım. Şimdi bu eklenti nasıl silinir bunu aşağıdaki video aynen uygulayalım.

Win + R tuşları ile çalıştır penceresini açalım “appdata” komutu ile ” tırnak işareti olmadan roaming dosyasını açalım. Bu klasör içerisinde bilinmeyen programlar veya exe dosyaları var ise bunları silelim.

Daha sonra Bilgisayarımızın gizli dosyalarını aktif ederek yani gizli dosyaları göster yolu ile dosyaların görünürlüğünü açalım bunun için aşağıdaki video size yardımcı olabilir.

 Gizli Dosyalar Nasıl Gösterilir ?

Gizli Dosyaları Göster dedik den sonra Aşağıdaki Adımları izliyoruz . Başlat >> Bilgisayarım >> C: >> Windows >> System32 >> Grouppolicy >> Machine klasörü içindekileri siliyoruz.

Son aşama ise tarayıcıları resetleme yani fabrika ayarlarına geri döndürüyoruz. Bunun için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebiliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcılarımızı sıfırladıktan sonra artık bu Tremendous Sale virüsünden tamamen kurtulmuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın