Sponsorlu Bağlantılar

Sistem Derecelendirme Hata ve Çözümleri

7.318 views
Sponsorlu Bağlantılar

ilk önce Derecelendirme ile ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum . Derecelendirme diğer adı ile puanlama bilgisayarın üzerinde bulunan donanım parçalarının İşlemci , Ram , Grafik , Sabit Disk , ve Oyun üzerinden sisteminizi ölçerek değerlendirme yapması ve sisteminize puan vermesidir.

Puanlama nasıl yapılır bilgisayarım üzerine sağ mause tık ile özellikler bölümüne giriyoruz

Sistem Derecelendirme Nedir

 

Derecelendirme bölümünde sisteminizi derecelendirme yapabilirsiniz. Bu konumuzda sistem derecelendirmesi yaparken oluşan hata ve sorunlara bakalım.

Sistem değerlendirmesi yaparken oluşan “ Sisteminiz Windows Deneyimi Dizini Hesaplanamadı ” hatası ile karşılanabilir.

sisteminizin windows deneyimi dizini hesaplanamadı hatası

Peki bu hata nasıl çözülür ? bununla ilgili yol nasıl izlenecektir. ilk önce sistem puanlaması yapılırken arka planda hiç bir programının veya sanal uygulama programları , oyun gibi bunları çalıştırmayın.

Eğer bir donanım değiştirdiyseniz bunların eski sürücülerini siliniz . Yeni Güncel Sürücü driverlerini yükleyin . Eski Sürücüleri kaldırıp yeni güncel sürücüleri yüklediğinizde bu sorunu kaldırmış olacaksınız.

diğer Windows deneyim dizini çalışmıyor güncellemiyor hatasının ana sebeplerinden başlıcaları ise  :

Ekran Sürücüsü Eski  : Ekran kartınızın sürücüsü eski ise güncel sürücüsünü Resmi Web Sitesinden indirip güncelleye bilirsiniz . Ekran Kartı Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir? Konusu için Buradan  

Pil Gücü ile Çalışıyor ise : Bilgisayarınız ana şebeke’den değilde pil üzerinden çalışıyor ise Windows deneyim dizini puanlamayı tam yapmayabilir.

Yeterli Disk Alanı Yok : Bilgisayarınızın sabit disk dolu ve yeterli disk alanı yok ise oluşturacağı test dosyalarını depolamaya bilir bunun için sabit diskinizden yeterli derecede boş alan olması gerekir.

MultiMedya Desteği : Bilgisayarınızda Multimedya desteği yok ise puanlama güncellenmez

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Sistem Derecelendirme Hata ve Çözümleri (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. adem bey ıı geceler ben wındows performansını derecelendırmek ıstedım o esnada hata aldım hatayı kapat dedıgımde ekranım yanıp sonmeye basladı ve hıc durmadı hep yanıp sonuyor bır daha derecelendır dedıgımde ekranım yanıp sonmuyor bana yardımcı olurmusunz

    • sorun devam ediyor mu? bilgisayarı yeniden başlatın tekrar deneyin , ekran kartı sorunu olabilir

  2. bende video yürütme performansı ölçülemiyor diyor sebebi bunlardan birimi yoksa başka birşeymi

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın