Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } terra.im arama motorunu nasıl silinir?

686 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın tarayıcılarını etkileyen terra.im arama motoru genellikle bilgisayarımıza bilinçsiz bir şekilde yüklenen deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşır terra.im veya buna benzer hijackers ler tarayıcının yapısını değiştirerek sizi bu arama motorlarını kullanmak için yönlendirirler. terra.im kaldırmak için iki farklı yol deneyeceğiz .

1-ADIM ;

daha önceden arama sayfam için hazırladığım video izleyerek aynen terra.im arama motoru için uygulanacak . kayıt defterinden ctrl + f bul seçeneği ile terra.im aratarak google yada bir başka siteye ayarlayacağız.

video izlediğinizde aramasayfam ile terra.im yönlendirme sayfasını kaldırmanın mantığı aynıdır.

2-ADIM : 

terra.im silmek için AdwCleaner programından yardım da alabiliriz . Bu programı bilgisayarımıza kurduk dan sonra tarama yaparak sistemden zararlı kayıtları sileceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

bu program ile bilgisayarımızı tarattık dan sonra bilgisayarımız da zararlı girdileri sileceğiz. bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır ve size silinen dosyaların bilgilerini rapor halinde verecektir.

adw

Diğer adım bilgisayarda yüklü olan tarayıcıların özellikler bölümüne girerek hedef bölümünde bulunan uzantıyı sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

örnek resimde görüldüğü gibi http://www. terra.im uzantılarını tüm tarayıcılardan sileceğiz. Unutmayın bunu tüm tarayıcılardan kaldıracağız. işimiz biraz garanti oldun diye birde tarayıcıları fabrika ayarlarına döndürmek için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyelim.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcıları sıfırladık dan sonra tarayıcı ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak sonlandıralım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın