Sponsorlu Bağlantılar

Printer { Yazıcı } Yazdırma Hızı Nasıl Ayarlanır..?

5.310 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda bir veriyi , yazıyı kağıt’da yazdırmak için kullanacağımız çevre birimine yazıcı ( printer ) adı veriliyor. Yazılarda bir veri çıkışı için kullandığımız donanım parçaları oldukları ve diğer donanımlar gibi belli bir stabil düzende çalışmaları gerekir. Örnek verecek olursak bir hdd nin dönüş hızı gibi bir yazınında yazdırma hızı önemlidir.  Printer bilgisayarınıza usb veya Lpt yolu ile veri aktarıyordur. Yazıcınız bilgisayarınız ile lpt yolu ile bağlantı kuruyor ise bunun hızını artırabiliriz.

Yazıcının hızını artırmak için kayıt defterinin den bunu ayarlamak oldukça kolay bunun için aşağıdaki kayıt girdilerini takip ederek ayarlarını değiştirebilirsiniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW

Adımlarını izleyerek lpt_timeout anahtarı üzerine gelerek sağ tuş ile bunun değerini standart olarak 15 olması gerekir bunu yavaş yavaş artırarak yada düşürerek değerini siz ayarlayabilirsiniz. Bu ayar Saniye Sayısı olarak hesaplanır.

Yazıcı Hızı Nasıl Artırılır Video Anlatım ?

Aklınıza Takılan Sorularınız için Soru Sor : bölümünden veya http://www.facebook.com/bilgisayarogren sayfamızı beğenerek sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Printer { Yazıcı } Yazdırma Hızı Nasıl Ayarlanır..? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın