Sponsorlu Bağlantılar

Ptt Kargo Virüsüne Dikkat..!

770 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son günlerde ortalık bu virüs ile çalkalanmakta bu virüs adı PTT Kargo virüsü genellikle bu virüs mail ( e-posta ) aracılığı ile gönderilmekte ve bilgisayarlara bulaştığında ise dosyaları kilitlemektedir. Buna benzer bir çok virüs e-posta yolu ile bulaşmaktadır . Telekom faturalar ve Turkcell faturaları gibi mail yolu ile gelen ve kullanıcıların dikkatini çeken bu virüs açtığınızda bilgisayarınızda bulunan önemli dosyaları kilitlemekte ve sizi zor duruma düşürmektedir.

Ptt Virüsünde size gönderilen kargo adrese ulaşamamıştır ve bir kaç referans numaraları ile bilgilerinizi güncelleyerek kargonuzu teslim alınız gibi ibare bulunmaktadır.

ptt virüs nasıl silinir

 

Sizi de biraz göz korkusu vererek 15 iş günü içinde almanız gerektiğini eğer almaz iseniz 25 Tl / günlük tazminat talep etme hakkına sahip olacaktır  yazısı ile korkutma çabasındadır.

Bu Virüsün Diğer bir benzeri de Encrypted virüsüdür. Bu virüs genellikle Şirket ( Firma ) üzerinde daha tehlikeli boyut dadır. Çünkü şirket bilgilerine bulaştığında önemli dosyaları , muhasebe bilgilerini kilitleyeceği gibi yüklü para taleplerinde buluna bilirler aman dikkat diyerek bilmediğiniz yerlerden gelen mailleri kesinlikle açmayınız.

Ptt Kargo Virüs Nasıl Korunuruz ve Ptt Kargo  Virüsü Nasıl Silinir ?

 

  • Bilgisayarınızı Devamlı Güncel tutunuz.
  • Antivirüs programlarınızı veri tabanlarınızı güncelleyin.
  • Bilgisayarınıza gelen bilmediğiniz e-postaları kesinlikle açmayınız hiç bir şey indirmeyin.
  • Bilgisayarınızı Mcafee Programı ile derinlemesine tarayın.
  • Bilgisayarınızı Microsoft Safety Scanner programı ile tarayın.
  • Buna benzer Olta Virüslerine dikkat ediniz.
  • https://www.decryptcryptolocker.com/”  adresinden indireceğiniz program ile bilgisayarınızı taratın.

 

Microsoft Safety Scanner Nasıl Kullanılır

Bu programlar ile Bilgisayarınızı derinlemesine temiz yaparak Sisteminizdeki yabancı zararlı yazılımları temizleme yoluna bakacağız.

Arama Tags & Etiket ;

ptt kargo virüsü nasıl silinir , ptt kargo virüsü nasıl temizlenir , ptt kargo virüsü , ptt kargo remove , ptt kargo üzerinden bulaşan virüs 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın