Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} Stop : 0x00000034 hatası

1.556 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayarda sıkça verilen mavi ekran hatalarından biri olan Stop : 0x00000034 hatası ile ilgili olarak bilgi paylaşacağım. Bilgisayar’da düzgün yüklenmeyen veya bozuk sürücülerden , hatalı sorunlu donanım parçalarından ram , ekran kartı , sabit disk gibi parçalardan kaynaklı olan bu sorun başımızı ağrıtabilir.  Stop : 0x00000034 sorun genelde hdd ( harddisk ) arızalarından kaynaklı olarak genelde format atarken karşılaşabiliyoruz. peki Dur : 0x00000034 nasıl çözeceğiz ? Bununla ilgili olarak aşağıdaki adımları uygulamanızda fayda vardır . ( Windows 7 , Windows 8 ve Windows 10 için aynı yöntem kullanılır )

Stop : 0x00000034 nasıl çözülür?

Bilgisayarınıza yüklü eski bir işletim sistemi var ise bunun üzerine değil’de disk bölümünü yani C: olduğu yeri siliniz tekrar biçimlendirme yaparak yüklemeyi deneyiniz. Bilgisayar ana kartı ile harddisk arasındaki bağlantı sata veya ide kablolarını kontrol ediniz tam oturduğundan emin olunuz.

Diğer Hata Çözüm Yolları ;
* DicrectX11 güncellemesini yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra ekran kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) test yaparak ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise 0xc00000e9 hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan son yapılan update güncellemelerini nasıl kaldırabilirsiniz Bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

0x00000034 Windows 7 ,, 0x0000003 Windows 8 , 0x00000034 sorunsalı , 0x00000034 hatası nasıl çözerim , 0x00000034 sorunu nasıl düzelir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın