Sponsorlu Bağlantılar

Web sitesinin ip adresini Cmd Komutu ile Bulma

12.488 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda web sitesinin ip adresini nasıl öğreniriz hakkında deyineceğiz , satın aldığım bir domain ismini günlük kullandığım web adresine yönlendirmek için sitemin ip adresine ihtiyaç oldu bende bunu hem takipçilerime faydam dokunsun diyerek sizler için bir web sitesinin ip sini öğrenme konusunu açtım. Sitenin ip adresini öğrenmek için cmd komutunu kullanarak yani programsız olarak nasıl öğreniriz hemen konuya giriş yapıyım.

website ip address ( web sayfası ) Video ;

cmd ile ip bulma ;

Win + R tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açalım ve Buraya komutumuzu “cmd” hemen yazalım. Açılan Dos penceresine  sitelerin ip adresini öğrenmek için sitemizi yazacağım ama ayrı bir dos komutu kullanmamız gerekecek bunun için “ping www.ademocut.com” komutunu yazın ve enter basınız.

cmd komutu ile sitenin ip adresini öğrenme

 

komutumuzu yazdığımızda karşı siteye bir bir paket yollayacak ve burada 192.18 ile başlayan ip adresi karşı tarafın web adresinin ip numarasıdır  cmd komutu ile ip adresi nasıl bulunur konusu bu kadar basit bir anlatım ile umarım faydalı olmuştur. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Web sitesinin ip adresini Cmd Komutu ile Bulma (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Evet anlattığınız şekilde oluyor gibi ama biraz zahmetli iş.
    Ben kolaya kaçıp bir siteden bakıyorum. “ipbul.org” da mesela url yi yazıyorum aynı ip adresini orada da gösteriyor. Ama yine de faydalı bir paylaşım.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın