Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] search.safer.com sayfasını nasıl silinir?

160 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen search.safer.com ve buna benzer arama motorları genelde bilgisayarımıza indirip kurduğumuz deneme yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşır ve tarayıcılarınızı kayıt defterini değiştirerek etkiler şimdi search.safer.com ve buna benzer arama motorlarını nasıl kaldırabiliriz . Bunun için iki değişik adım ile kaldıracağız aşağıdaki yolları deneyerek kaldırmaya çalışalım.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın Kayıt Defterini etkileyen bu arama motorlarını kayıt defterinden temizleyerek başlayalım. Bunun için win + r ile çalıştır penceresini açarak regedit yazalım ve enter ile giriş yaparak kayıt defterini açalım. Daha sonra Ctrl + F ile arama penceresine search.safer.com yazarak aratalım bulduğumuz tüm search.safer.com google.com ile değiştirelim. Bunun daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek nasıl yapıldığını öğrenelim.

2-Adım ;

Bu adımda ise Bilgisayarımıza AdwCleaner programı kurup kaldırmayı deneyeceğiz bu program bilgisayarımızdaki zararlı girdileri tespit ederek silecektir.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bu program ile tarattık dan sonra Bilgisayarınız yeniden başlayacak ve size silinen dosyalar girdiler hakkında bilgi verecektir.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların ( Google – Explorer – Mozilla – Yandex ) özellikler bölümüne gireceğiz . Özellikler bölümünde yukarıda örnek resimde olduğu gibi http://www.search.safer.com uzantısını tüm tarayıcıların hedef bölümünde görüldüğü gibi sileceğiz.

Daha sonra Sağlam olsun diyerek tarayıcıların Fabrika ayarlarına geri getirelim bunun nasıl yapıldığı hakkında aşağıdaki konu başlıklarını inceleyelim.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak sonlandıralım. search.safer.com  virüslü dediğimiz sayfadan kurtulmuş olacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın