Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 Başlangıç klasörü nerede ve nasıl program eklenir?

549 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 İşletim Sistemlerinde Bilgisayarın başlaması ile çalışan programları Başlat > Tüm Programlar > Başlangıç Klasörü içine hangi programın çalışmasını istiyor iseniz bu klasör içine atmanız yeterlidir. Windows 8 İşletim sistemlerinin gelmesi ile bu biraz karışık gibi görünse de aslında çok kolay bir yolu var.

Windows 8 ve 8.1 İşletim Sistemlerinde Başlangıç’da çalışmasını istediğiniz programları  “C:\Users\Kullanıcıadı\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup” menüsüne atarak bilgisayarınızın başlangıç klasörüne erişebilirsiniz. Kırmızı yazılı yere sizin bilgisayarın kullanıcı adını yazacaksınız. Aslında Bunun daha kolay yolu var ;

Win + R tuşları ile Çalıştır penceresini açıyorsunuz. Çalıştır Penceresine shell:startup komutunu yazarak yukarıdaki adımlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu açılan Startup klasörüne Bilgisayarınızın açıldığında çalışan programların kısayollarını atmanız gerekecektir.

Video Anlatım Windows 8 Başlangıç ( Startup ) Klasörünü Nerede ve Nasıl Program Eklenir ;

 Tags – Etiketler ;

Windows 8 Startup Klasörü nerede , Windows 8 Başlangıç Klasörü nerede , Windows 8 Başlangıç Klasörüne program ekleme , Windows 8 Startup Klasörüne program ekle , Windows 8 Başlangıç Klasörüne Dosya Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 8 Başlangıç klasörü nerede ve nasıl program eklenir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın