İpUçları

[ Çözüldü ] search.myway.com arama sayfasını silme

[ Çözüldü ] search.myway.com arama sayfasını silme

İnternet tarayıcıların yapısını değiştiren sizi search.myway.com aram motoruna veya buna benzer başka sayfalara yönlendiren bu tarayıcı gaspçısı hijackersler , bilgisayarımıza yüklenen deneme yazılımları veya demo programlar ile bulaşırlar .

search.myway.com kaldırmak için farklı yollar var ben bunlardan iki basit yol ile nasıl kaldırılır bunun hakkında metot vereceğim.

1-ADIM ;

Bilgisayarımıza bulaşan bu tarayıcı virüsünü silmek için Kayıt defterinden düzenlemek gerekecektir. Bunun için win + r ile çalıştır penceresini açıyoruz ve buradan temizleyeceğiz , bunun için daha önce aramasayfam için hazırladığım video inceleyerek aynen search.myway.com kurtulmak için yapabiliriz.

Uygulama Metot Aynıdır sizin yapacağınız ctrl + f arama yerine search.myway.com yazarak bulduğunuz kayıtları düzeltmek olacaktır.

2-ADIM ;

Diğer bir temizleme metotu ise bilgisayarınıza AdwCleaner programı ile temizlemek olacaktır . Bu programda kayıt defterini derinlemesine temizler .

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ;

Bu program ile derinlemesine tarama yaparak zararlı kod ve yazılımları silecek Delete butonu ile bu kayıtları sildik den sonra bilgisayarınız yeniden başlayacak ve size silinen dosyalar hakkında bilgi verecektir.

Bilgisayarımızın yeniden başladık dan sonra bilgisayarda yüklü olan tarayıcılarımızın özellikler bölümüne gireceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

tüm tarayıcılarda bu Özellikler bölümünün deki , Hedef Bölümünde bulunan http:/ search.myway.com uzantısını kaldıracağız . Unutmayın bunu tüm tarayıcılarda yapacağız . Tarayıcı özelliklerinden bu uzantıları siliyoruz ve Tarayıcıları sağlam olsun Fabrika Ayarlarına Geri Getirmekte fayda vardır Bunun için Nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyelim.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

yukarıda linkler yardımı ile web tarayıcıları nasıl sıfırlanır fabrika ayarlarına geri getirilir bunu öğrene bilirsiniz. Bundan sonraki son aşama tarayıcıların ana sayfa ayarlarını google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL