Sponsorlu Bağlantılar

İşlemci { Cpu } Kaynakları Nasıl Ayarlanır?

2.070 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda işlemci ( cpu ) kullanımda en iyi şekilde kaynak kullanımının nasıl ayarlanacağı hakkında bilgi vereceğim. Bildiğimiz üzere işlemci bilgisayarımızın beyni olarak verilerin işlenerek bilgilerin nereye gidecek ise veya nereden bilgi isteniyor ise oraya yollayarak kontrol eder. Bu durumda işlemci Kaynağını kontrol etmek önemlidir. Sizin yoğun bir şekilde programlar ile çalışıyor iseniz veya Arka planda çalışan programlara kaynak ayırmak istiyor iseniz bunu ayarlamanız gerekecektir.

Yani kısaca İşlemci performansını nerede değerlendirecek ise ona göre ayarlamanız gerecek Bilgisayarınız çalıştığınız duruma göre biraz daha performans gösterecektir.

Bu ayarları yapabilmek için Bilgisayarım >> Sağ Fare Tuş ile Özellikler Bölümü >> Gelişmiş Sistem Ayarları adımlarını takip ediyoruz.

sistem özellikleri - gelişmiş - Ayarlar

 

Sistem Özellikleri >> Gelişmiş Sekmesi >> Ayarlar adımları ile Diğer Performans Penceresine gireceğiz.

performans seçenekleri

 

performans Seçenekleri >> Gelişmiş sekmesi bölümüne giriyoruz . Burada yapmamız gereken Adımlar en iyi performans içim ayarı seçmek gerekecek. Bilgisayar işlemcisinin öncelik performansı için Programlar veya Arka plan hizmetlerinden birini işaretlemek gerekeceksiniz.

öncelik sırası olarak Programlar verirseniz çalıştırdığınız programlar için işlemciniz performans olarak program verilerini işlemede kullanacaktır . Benim tavsiyem’de Performans seçeneğidir.

Google Gelen Tags – Etiketler ;

en iyi performans ayarı Windows 7 , en iyi performans ayarı Windows 8 , işlemci zamanlaması nedir , işlemci öncelik ayarlama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın