Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } search.golliver.com yönlendirme sayfasını kaldırma

377 views
Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Bulaşır ; Bilgisayarımıza yüklediğimiz Deneme veya Ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar ve Tarayıcı gasp ederek sizi search.golliver.com  sayfasına yönlendirirler.

search.golliver.com ve buna benzer sahte arama motorları tarayıcıların yapısını değiştirerek zorunlu olarak tarayıcı her açtığınızda bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar

Nasıl Temizlenir ; Bilgisayarımıza bulaşan bu arama motor hijackers iki değişik yol ile kaldıracağız bunları aşağıdaki adımları izleyerek takip edebilirsiniz.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın kayıt defterinden bu arama motorunu search.golliver.com  silmek için Win + R çalıştır penceresini açarak ctrl + f ile bul seçeneği açıyoruz ve search.golliver.com aratarak bulduğumuz kayıtları google veya bir başka siteye ayarlıyoruz. Bunu daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek öğrene bilirsiniz.

Yukarıda video izleyerek aynen uygulayabilirsiniz . Uygulama metot aynıdır.

2-Adım ;

Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını yüklüyoruz Bu program ile bilgisayarımızı derinlemesine tarattıkdan sonra bulduğu zararlı girdileri sileceğiz.

 AdwCleaner Nasıl Kullanılır ;

Zararlı kodları bulduktan sonra Siliyoruz daha sonra bilgisayar kendini resetleyecek ve bulduğu ve sildiği dosyaları size rapor halinde tekrar getirecektir.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Bilgisayarımızda yüklü tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz ve Hedef Bölümündeki uzantıları örnek resimde olduğu gibi siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz.

Diğer bir adım Bilgisayarımızın tarayıcılarını eski fabrika ayarlarına geri getiriyoruz bunu yapmamızda fayda vardır bunun için aşağıdaki konu başlıklarını inceleye biliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Son adım ise tarayıcılarımızın anasayfa ayarlarını Google veya Bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandıralım.

Tags – Etiketler ; 

search.golliver.com nasıl silinir , search.golliver.com nasıl temizlenir , search.golliver.com virüs , search.golliver.com hijackers , remova search.golliver.com , removel search.golliver.com , unistall search.golliver.com , search.golliver.com kurtulma , search.golliver.com virüs sil

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın