Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Bilgisayar Kapanınca Fanlar Hala Neden Dönüyor

5.772 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı Kapatma Düğmesine bastıktan sonra Bilgisayarımız kapanıyor ama Fanlar hala dönüyor bu hata neden kaynaklı olabilir bununla ilgili olarak facebook hayran sayfasından gelen sorulara cevap vermeye devam ediyorum. Facebook sayfamızı beğenerek sizde sorularınız göndere bilirsiniz. http://www.facebook.com/bilgisayarogren link giderek sayfamızı beğene bilirsiniz.

Şimdi gelelim bilgisayarın kapanması halinde neden soğutucu fanlar hala çalışmaya devam eder bununla ilgili olarak ilk başta aklımıza acaba güç düğmesinde mi bir sıkıntı var ? yoksa power supply ile ilgili bir sıkıntı var ? Güç düğmesine bastığımızda bilgisayar kapanıyor ise sorun güç düğmesinde değildir görevini tamamlamıştır. Eğer Anakart üzerinden gelen sinyaller hala güç kaynağına iletilmiyor ve fanlar kapatılmıyor ise kuvvetli bir ihtimal ile power supply bir arıza kaynaklıdır. power supply harici olarak elektrik sinyali yolladığınızda güç kaynağı çalışıyor ise sorun güç kaynağındadır. o yüzden yeni bir power supply alarak değiştiriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüldü } Bilgisayar Kapanınca Fanlar Hala Neden Dönüyor (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. bilgisayarım kapanıyor kapanırken fanlar normal ama kapandıktan sonra durur gibi olup bir daha hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor sorunum nerede ?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın