Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} bad_system_config_info – 0x00000074 hatası

3.240 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bad_system_config_info nedir ve nasıl bu hatalar oluşur bundan bahsedeceğim ve bu sorunla ilgili olarak çözüm yolu arayacağım. İlk önce bad_system_config_info nedir kısaca bununla ilgili olarak üzerinde duralım. “bad_system_config_info”  okunmayan  sistem bilgi dosyalarının vermiş olduğu bir hatadır. Bilgisayarımız’da sistem dosyaları herhangi bir şekilde zarar gördü ve okunmuyor ise bu hataları verebilmektedir.

bad_system_config_info 0x00000074 sorunun kaynağı zarar görmüş sistem dosyaları veya donanım sürücülerinden kaynaklı olacağı için bu donanım sürücülerini güncellemek gerekecektir. Bunun bu sorunun , hatanın çözümü aşağıdaki gibi sıradan takip edebiliriz.

bad_system_config_info 0x00000074 Windows 7 & Windows 8 Hatasını nasıl Çözeriz ?

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise  bad_system_config_info – 0x00000074 hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

0x00000074 hatası Windows 7 , 0x00000074 error Windows 8 , bad_system_config_info nasıl çözülür , bad_system_config_info sorunu çözümü , bad_system_config_info kesin çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın