Sponsorlu Bağlantılar

{Güncel} Android Cihazlar’da En iyi AntiVirüs Programları

5.610 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Hasan Hüseyin

Soru Gönder : Merhaba Adem Hocam , Benim Samsung marka telefonum var Android işlemcili bu telefonumda Ram fazla tüketmeyen ve Virüs konusunda duyarlı tavsiye edebileceğiniz en iyi Antivirüs Programı Tavsiyeniz var mıdır. Şimdiden Teşekkürler.

Cevap : Merhaba Hasan Hüseyin Bey , Android işletim sistemi olan telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi antivirüs uygulamalarını sıralamak gerekirse aşağıda sizler için derlediğim yazılımları kullanabilirsiniz.

Mobil AntiVirüs Yazılım Programları ;

Kayspersky , Norton , Dr. Web , Avast , zoner , F-Secure , IKARUS , McAfee Mobil , MYAndroid , 360 Security , eset mobil , avira , AVL

Kayspersky Securty for Mobil ;

kurumsal ve iş için mobil cihazların güvenliğini , kötü amaçlı yazılımlardan korumak için kullanabileceğiniz bie antivirüs yazılım programıdır. Telefonlarda ve Tablet Cihazlarında kullanabileceğiniz ücretli bir yazılımdır. Mobil güvenlik tehditlerine karşı güvenlik sağlamaktadır. http://www.kaspersky.com/tr/business-security/mobile adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Norton Mobily Security ;

Dijital Tehlikelere karşı koruyan , ihtiyaç duyulduğunda kayıp veya çalıntı mobil aygıtları kurtarma gibi özellikleri olan ve Google Play Store indireceğiniz uygulamalar ile gelen zararlı yazılımlardan korumak için kullanabileceğiniz bir mobil güvenlik yazılımıdır. https://tr.norton.com/norton-mobile-security adresinden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Ücretli olan bu yazılım Yıllık olarak 54 TL civarındadır.

Dr. Web  ;

Ücretsiz Demo yazılımı’da bulunan Dr.Web ile arka planda sizi takip eden casus yazılımlara karşı önlem alabilirsiniz.Sizi Malware yazılımlardan koruyacak olan yazılım için detaylı bilgi almak için http://products.drweb.com/mobile/?lng=en adresinden ulaşabilirsiniz. Ücretli Fiyatı 2,95 – 4,95 Euro arasında tutulmaktadır.

Avast Free Mobile Security ;

Gelen Sms’leri filitreleme özelliğine sahip olan ve virüs ve malware zararlı yazılımları temizlemek için kullanılan adından da anlayacağımız gibi free ( ücretsiz ) bir yazılımdır. Hırsızlara karşı önlem için cihazını ve telefonu kilitleyip tamamen silme özelliğine sahip bir yazılımdır. https://www.avast.com/tr-tr/free-mobile-security adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Zoner Mobile Securty ;

Tablet ve Akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz bu yazılım ile ilgili olarak detaylı bilgilere https://www.zonerantivirus.cz/ adresinden ve Google Play Store’den https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zoner.android.security&hl=tr ulaşabilirsiniz. Hırsızlık koruması , Telefon filtreleme ( sms ) , Ebevey Kilitleme , otomatik veya manuel güncelleme bazı özellikleridir.

F Secure Mobile Security ;

30 günlük bir deneme süresi ile web store veya resmi sitesinden indirip kullanabilirsiniz. Bazı özelliklerini sıralamak gerekirse ; Akıllı telefon ve Cihazlarda güvenli koruma , Mobil tehditler ve güvenlik uygulamaları karşı çocuklarınızı koruyabilirsiniz , istenmeyen aramaları engelleyebilirsiniz , Bankacılık koruması  bu konu ile ilgili olarak detaylı bilgiye https://www.f-secure.com/en/web/home_global/mobile-security  adresinden ulaşabilirsiniz.

IKARUS mobile.security ;

Android Cihazlar için Geliştirilmiş İnternet’deki zararlı yazılımlardan koruyan bu Antivirüs yazılımı , Malware yazılımlara karşı etkin koruma sağlayan ve Ram ve pil dostu bir yazılım gibi görünmektedir. http://www.ikarussecurity.com/solutions/all-solutions/endpoint-protection/ikarus-mobilesecurity/ adresinden ulaşabilirsiniz.Sim Kart değişikliklerinde otomatik olarak kilitlenme , sms engelleme ,gibi özellikleri mevcuttur. Deneme sürümü mevcuttur. Ücretli yazılımdır.

McAfee Mobile Security ;

Diğer Yazılım ürünleri gibi güvenlik önlemleri sunan McAfee yazılımı ile android cihazlarınızı güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz. https://www.mcafeemobilesecurity.com/  adresinden detaylı bilgi edine bilirsiniz.

Eset mobile Security for Android ;

Bu üründe temel olarak Cihazınızı detaylı bir koruma sağlayarak cihazlarınızı Malware ve virüslerden koruma sağlamaktadır. http://www.eset.com/tr/download/home/detail/family/25/ adresinden indire bilirsiniz. Ücretli olarak bu programı kullanabilirsiniz.

 

Yukarıda belirttiğim gibi bu yazılımların çoğundan kullanıcıların memnun olduğu’da var olmadığı da deneyerek kullanmak gerekir. Bana göre en iyi telefonda kullanabileceğiniz AntiVirüs Mobil program olarak bilgisayarınıza bağlayarak telefonunuzu taratmanız olacaktır. Bilgisayarınız üzerinden yapacağınız scanner ile daha çok virüs bulacağınızdan emin olunuz.

Tags & Etiket ; 

Android için en iyi antivirüs yazılımı , Android için AntiVirüs programı , öneri mobil Antivirüs programı , En iyi öneri verebileceğiniz mobil güvenlik programı , android antivirüs software

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Güncel} Android Cihazlar’da En iyi AntiVirüs Programları (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. adem bey android cihazda google playdan indiriğim uygulamayı devre dışı bıraktım anca silmek istiyorum nasıl yapabilirim?

  2. adem bey facebook bildirimleri eskiden telefonuma anında gelirdi ancak facebbok messenger i kurduktan sonra gelmiyor, messengeri devre dışı bıraktım durmaya zorladım yine de gelmiyor, ne yapmam lazım?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın