Sponsorlu Bağlantılar

0xc00000e9 hatası nasıl çözülür?

7.648 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Kendinizin yaptığı bir güncelleme veya otomatik bir güncellemelerden sonra Yanlış sürücü yüklemelerinden ve arıza donanımlardan kaynaklı olarak Mavi Ekran 0xc00000e9 hataları alabilirsiniz. Bu hatalarında sonucunda bilgisayarınızda sık sık kendiliğinden kapanmalar veya mavi ekran hataları ile karşılaşırsınız. Bunlardan biri olan 0xc00000e9 error hatasını nasıl çözeriz konusuna gelince aşağıdaki uygulamaları deneyerek çözüme ulaşacağız.

0xc00000e9 Hatası Nasıl Çözülür ?
* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> şimdi denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise 0xc00000e9 hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

* Son Yöntem ise Bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.
Arama Tags & Etiketler ;

0xc00000e9 hatası Windows 7 , 0xc00000e9 Windows 8 , 0xc00000e9 nasıl kesin çözülür , 0xc00000e9 hata alıyorum , 0xc00000e9 error

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

0xc00000e9 hatası nasıl çözülür? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın