Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} anyprotec virüs’den kurtulma

367 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza rast gele internet üzerinden yüklediğimiz indirdiğimiz programlar aracılığı ile bilgisayarımızın genelde tarayıcılarını etkileyen ve tarayıcıları gasp eden anyprotec virüsü ve buna benzer tarayıcı hijackersleri tarayıcı her kullandığımızda sağdan soldan reklam gösterileri veya sizi bir başka sayfaya yönlendirirler böylece sizin üzerinden bazıları para kazanmaya başlar bu konumuzda işleyeceğimiz konu anyprotec nasıl silinir bununla ilgili olarak bir paylaşım olacaktır. anyprotec kaldırmak için aşağıdaki adımlar size yol gösterecektir.

1-anyprotec Nasıl Silinir ?

ilk önce bilgisayarımızdaki program ekle kaldır kısmında bilmediğimiz yabancı programlar var ise bunları kaldıracağız bu programlar search gibi veya karışık karakterli programlardır bunları kaldıralım.

2-anyprotec Nasıl Temizlenir ?

Bilgisayarımızın kayıt defterindeki ve temp içerisindeki çöp dosyaları silerek başlayalım. Bunun için kullanacağımız program Ccleaner programı bunu buradan indirip kurabilirsiniz.

Ccleaner Nasıl Kullanılır ?

1-ADIM ;

anyprotec kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile anyprotec temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde http:// uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın