Sponsorlu Bağlantılar

{Video} Excel’de Aktif Hücre Nasıl Renkli Yapılır?

6.526 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel Hayatımızı kolaylaştırdığı bir aşikardır. Ev , işyeri ,ofis , okul gibi her türlü yerde hayatımıza girmiş ve işlerimizi kolaylaştırmıştır. Excel’de toplama ve çıkartmanın dışında çok daha değişik şeyler’de yapabiliriz. Bunlardan biride biraz görsellik olarak Excel’de çalışma sayfasında faremizin yanan sönen imleci hangi hücre üzerinde ise o aktif olan hücre renkli olarak görünecektir.

Dolasıyla sizin çalışma sayfasında fare imlecini aramanıza gerek kalmadan hangi hücre aktif ise o hücre renkli bir şekilde gösterilmesidir. peki bunu nasıl yapacağız ?

Excel çalışma sayfamızı açıyoruz ve en alt kısımda sayfa isimlerin olduğu kısım üzerine geliyoruz faremiz ile sağ tık ile  Kod Görüntüle yazan yere bir kere tıklıyoruz ve size Makro kodlarının yazılacağı bölümün açıyoruz. Bunu isterseniz kısa yol olarak ALT + F11 tuşları ile yapabiliriz.

aktif hücre script kodu yerleştirme

Açılan pencere aşağıdaki resim’de bulunan kodları yazacağız eğer yazmaya üşeniyor iseniz bu kodları aşağıdaki bölümden indirebilirsiniz.

AKTİF HÜCRE KODLARINI TXT DOSYASI İLE İNDİR

İndirdiğiniz txt dosyası içerisindeki kodları bu boş alana yapıştırınız ve “Worksheet” olarak seçiniz ve Kayıt ediniz.

aktik hücreleri renklendirme vbs kodu

Dosyaları kayıt edin ve Excel çalıştırınız daha Aktif olarak geçtiğiniz hücrenin renkli olduğunu göreceksiniz. Teşekkür etmeyi unutmayınız. Facebook Sayfamızı takip ediniz…

Aktif Hücre Nasıl Renklenir Video Anlatım :

Arama Tags & Etiket;

İmlecin bulunduğu hücre nasıl renkli olur , hücre renklendirme , Excel’de hücre renklendirme , Fare imlecinin olduğu hücre renklendirme , excel de hücre nasıl renklendirilir , hücre , satır , sütün hücrelerini renklendirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Video} Excel’de Aktif Hücre Nasıl Renkli Yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. KARDEŞ KOD İÇİN SAĞOLUN ANCAK Bİ RİCAM VAR
    1.HER AÇILIŞTA YENİDEN GİRMEK GEREKİYOR KODU OTOMATİK ÇALIŞANI YOKMU.
    2.ÇALIŞMA KİTABININ TAMAMINA EKLEMENİN KISAYOLU YOKMU SEKMELERE TEK TEK EKLİYORUM
    3.BİRDE SÜREKLİ GÜVENLİK UYARISI VERİYOR BUNUN ÇÖZÜMÜNÜDE YAZARSANIZ SEVİNİRİM.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın