Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } alt-rutor.org yönlendirme sayfasını kaldırma

427 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen alt-rutor.org be buna benzer tarayıcı hijackers tarayıcıya ücretsiz veya deneme yazılımları ile bulaşır böylece tarayıcı etkileyerek virüs gibi başınıza bela olur. alt-rutor.org yönlendirme sayfasını temizlemek için iki farklı yol deneyeceğiz bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz.

1-Adım ;

Bilgisayarımıza bulaşan alt-rutor.org virüsünü temizlemek için daha önceden hazırladığım aramasayfam için video izleyerek aynen alt-rutor.org kaldırmak için kullanabilirsiniz uygulama metot aynıdır. sadece aramasayfam yerine alt-rutor.org yazarak düzelteceksiniz.

2-ADIM;

Diğer bir yol bilgisayarımıza AdwCleaner programı kurup kaldırmak olacak bu programı bilgisayarımıza indirip kurduk dan sonra bilgisayarımızı taratacağız.

Adwcleaner programı nasıl kullanılır bunun hakkında yukarıdaki video sizlere yardımcı olacaktır.

Daha sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve bilgisayar da yüklü tarayıcıların ana sayfa özelliklerine teker teker gireceğiz.

adw

 

Bilgisayardaki yüklü olan tarayıcıların özelliklerine teker teker girdik den sonra Hedef kısmında http://alt-rutor.org url linki kaldıracağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Sağlam olsun diyorsanız Tarayıcılarınızı fabrika ayarlarına geri getirmekte fayda vardır bunun için konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

 

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi url uzantılarını tüm tarayıcılardan kaldıracağız unutmayın bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Daha sonra Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka anasayfaya ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın