Sponsorlu Bağlantılar

Cd – Dvd Optik Sürücüyü Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

1.498 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın optik sürücüsü Cd / Dvd Oynatıcı Media Player kendi kendine açılıp kapanıyor ve size rahatsızlık veriyor ise optik sürücüyü iptal etmeyi düşüne bilirsiniz. Peki optik sürücüyü nasıl iptal veya devre dışı bırakabilirim ? Bunu bir kaç yöntem ile yapma imkanınız var eğer masaüstü bilgisayar kullanıyor iseniz . Kasa kapağını açarak dvd veya Cd sürücüye giden Power kablosunu veya sata , ide kablosunu çıkararak ana kart ile optik sürücü arasında bağlantıyı koparabiliriz.

Peki Bilgisayar dizüstü ( laptop ) olursa bunun bağlantısını nasıl devre dışı bırakabiliriz. Bunun için Bilgisayarın Aygıt Yöneticini kullanacağız.

optik sürücü devre dışı nasıl bırakılır

Win + R tuşları ile çalıştır penceresini açıyoruz buraya devmgmt.msc komutunu yazıyoruz ve aygıt yönetecisini açıyoruz. Burada DVD/CD-ROM sürücüleri yazan kısımda optik sürücü aygıtı göreceksiniz. Burada Faremizin sağ tuşu ile üzerine geleceğiz ve Devre Dışı Bırak diyerek bu donanımı devre dışı bırakıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın