Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Adware:Win32/WebCake virüs nasıl silinir?

113 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızı tehdit Eden virüslerden biride WebCake virüs’dür. Bu virüs bilgisayarımıza indirdiğimiz Crackli Dosyalardan yada internet üzerinden indirdiğimiz deneme yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak sistem Dosyalarını etkiler bu Etkileşim sonrasında Bilgisayarın Virüs yazılımları ikaz etmeye başlar Bilgisayarınızı yavaşlatmaya başlayacaktır. Peki Win32/WebCake virüs’ü Nasıl silebiliriz. Bunun için Adımları izleyerek Uygulaya geçebiliriz.

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır Bu kısma girdiğimizde Bilgisayarımızda yüklü programların listesini göreceksiniz. Bu kısımda WebCake Programı buluyoruz ve Kaldırıyoruz.

Bu işlemden sonra Program Listesinde Karışık Uzantılı programlar var ise bilmediğimiz programları ne işe yaradığı öğrenip işe yaramayanları kaldıralım.

Bu virüs Tarayıcılarımızı etkileyeceği için tarayıcılarımızın Fabrika ayarlarına Geri dönelim Bununla ilgili olarak konu başlıklarını aşağıda görebiliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan
 

Tarayıcılarımızı Resetledik den Sonra Bilgisayarımıza İndireceğimiz Microsft Safety Scanner Programı ile Taratalım. Bu program bilgisayarın ücretsiz olarak indirip kurabileceğimiz bir programdır Gerekli açıklamaları Site Öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın