Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] portalsepeti.com nasıl kaldırılır?

4.650 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Bilgisayarın tarayıcılarını etkileyen bu arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak bilgisayarın tarayıcılarını etkiler siz tarayıcılarınız kullandıkça bu sayfa açılır ve can sıkıcı bir durum alır. Peki Bu arama motorunu nasıl kaldıra biliriz.

Bunun için iki adım izleyeceğiz ilk adım registry kayıtlarını temizlemek olacaktır. Diğer adım ise AdwCleaner programı ile ilgili şimdi bu adımları izleyelim.

İlk Adım ; Portalsepeti Nasıl Silinir?

1-Adım : 

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek Registry kayıtları nasıl temizlenir bunu izleyelim. Uygulama metod aynıdır sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine portalsepeti.com olarak düzeltmektir.

 

2-Adım : 

Konu Başında değindiğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programını Buradan indirip kuracağız . Bu program ile zararlı kodları temizleyeceğiz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza bu programı kurduk dan sonra Bilgisayarımızı bu program ile taratalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra portalsepeti.com ile ilgili registry kayıtlarını temizleyelim.

adw

 

 

Bilgisayarımızı temizledik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

 

 

bilgisayarımızda Yüklü Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların Özelliklerine teker teker giriyoruz. Özellikler kısmında Hedef yazan yerde “http://www.portalsepeti.com” uzantısını siliyoruz Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak ise tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] portalsepeti.com nasıl kaldırılır? (4 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Merhaba,ben başka sitelerden bakarak portakal sepetini hep sildim şimdi arattırdığımda çıkmıo ama hala anasayfam o değiştirilmio.bana bir çözüm önerirmisiniz.

 2. Merhabalar yapmanız gereken
  C:\Users\UZMAN\AppData\Local\Google\Chrome
  adresdeki klasörü komple silmekle başlayın .
  Daha sonra aşağıdaki yoldaki dosyayı silerek devam edin ;
  C:\Windows\System32\GropPolicy klasörünü kaldırdıktan sonra ana sayfanızı değiştirebilirsiniz .

  GroupPolicy dosyası görüntülenemiyorsa denetim masası – gizli klasörleri göster ve korunan işletim sistemi dosyalarını göster linkini aktif yapmalısınız .

 3. arkadaşlar sorunu ben çözdüm şimdilik size aktarayım.bilgisayardan sistem geri yükleme yaparak eski bir tarihe gidin ve okeyleyin.bilgisayar tekrar açılıp kapandığında sorun çözülmüş oluyor.bunu yaptıktan sonra bende chrom’a bastığımda chrom açılmadı internet exp. chorumu tekrar indirdim şu anda normal gözüküyor yardımcı olabilmişimdir inşallah.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın