Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Adblock Program virüsü Nasıl Temizlenir?

2.469 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın Tarayıcısına musallat olan ne kadar kaldırmayı deneseniz de Kaldıramadığınız bu eklenti,aslında Bir Reklam engelleyici bir eklentidir. Sistemdeki bazı programlardan dolayıdır ki siz bu Adblock Programını kaldırmayı deneseniz de geri tarayıcınıza yükleyecektir. Peki Bu musallat olan Adblock programını nasıl kaldırabilirsiniz.

Bunun için Değişik yollar deneyeceğiz aşağıdaki adımlar sizi sonuca götürecektir.

* Bilgisayarım > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır  bu kısımda bilgisayarınıza deneme yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşmış programlar var ise bunları iyice süzerek kaldırınız.

* Bilgisayarınızı AdwCleaner Programı ile Taratın Bu program bilgisayarınıza bulaşan yabancı toolsbarları, Zararlı registry kayıtlarını temizleyecektir.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

* Bilgisayarınızdaki Tarayıcıları Etkileyeceği için Bilgisayardaki Yüklü Tarayıcıları Fabrika ayarlarına geri getirmek gerekebilir o yüzden aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

* Bilgisayarınızdaki Tarayıcıları Fabrika ayarlarına geri döndük den sonra Eğer Bu işlemler olmuyor ise Bilgisayarınıza Sistem Geri Yüklemesi yaparak Bir önceki Tarihlere geri dönerek Neticeye varabiliriz. Windows 7 için Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır Buradan Windows 8 işletim Sistemi için ise Buradan Konu Başlığını inceleyebilirsiniz.

yukarıda adımları uygulamasını yaparak bilgisayardan adblock reklam içerikli virüsleri temizleyebilir, içeriklerden kurtulabilirsiniz. Bu buna benzer virüs, zararlı kodların önüne geçebilmek için deneme yada demo ücretsiz programları yüklerken çok dikkatli olunuz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın