Sponsorlu Bağlantılar

chromesearch.today arama motoru kaldırma

275 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda sahte arama motorlarından biri olan chromesearch.today kaldırma konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Bu arama motoru chromesearch.today ve diğer arama motorları tarayıcılara deneme yazılımları, demolar, ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşır.

Google Chrome, Explorer, Safari, Mozilla ve diğer tarayıcılara yerleşerek sizi farklı sitelere veya farklı arama sonuçlarını çıkarak para kazanmayı sağlayan bir durum alabilirler. Tarayıcıya yerleşen chromesearch.today silme konusunda aşağıda vereceğimiz adımlar ile chromesearch.today kurtulacağız.

chromesearch.today nasıl kaldırılır?

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

chromesearch.today için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile chromesearch.today temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı yazılımları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örneklenmiş görselde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde “http://chromesearch.today” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın