Adsl Modeme hangi ip adresiyle girilir

  • 18 Nisan 2019
  • 505 kez görüntülendi.
Adsl Modeme hangi ip adresiyle girilir

Merhabalar, bu yazımızda modem arayüzüne hangi ip adresini kullanılarak girilir bununla ilgili olarak yeni kullanıcılar için bilgiler vermeye çalışacağız.

İnternete bağlanmak gerektiğinde bir internet aboneliği ve bu internet ile dünyaya açılacağınız bir kapıya yani Adsl Modeme ihtiyaç vardır. İnternet aboneliği sırasında size verilen bir kullanıcı adı ve parola sayesinde Adsl Modeme girilerek internet kullanımı sağlanmaktadır.

 Bizde bu konumuzda adsl modem arayüzüne giriş yapma konusunda en çok kullanılan arayüzü ip adresi olan 192.168.1.1 ip adresi hakkında bilgilendirme yapacağız.

192.168.1.1 İP ADRESİ NE İŞE YARAR

Sizler için karşınıza çıkan aşina olduğunuz 192.168.1.1 ip adresinden bahsetmeye çalışacağız. Genel olarak Adsl Modem üreticileri tarafından belirlenen 192.168.1.1, 192.168.1.2 veya 192.168.0.1 gibi giriş için kullanılan ip adresleri kullanılmaktadır.

Bu ip adresleri arasında en sık kullanılanı ise 192.168.1.1 ip adresidir. İnternet web tarayıcıya bu ip adresini yazdığınızda modemin ayarlarına erişim için kullanılabilmektedir. Böylece modem içinde ayarları yapabileceğiniz onlarca ayarın olduğu kısma girebilirsiniz.

Sıklıkla kullanılan 192.168.1.1 nedir veya ne işe yarar denildiğinde en başta modem arayüzüne girmek için kullandığını söyleyebiliriz.

Bunun dışında ayrıca “varsayılan ağ geçidi” olarak da kullanılmaktadır. İki Ethernet kartı arasında verilerin aktarılması, haberleşmek için kullanılmaktadır.

En çok kullanılan modeme girmek için kullanılan 192.168.1.1 ip adresinden sonra bu modem için modeme girmek için kullanılan şifreler, parolalar vardır.

Modem şifreleri üretici firmaların marka ve modellerine göre değişmektedir. Bu markaların her birinin ayrı kullanıcı adı ve şifresi olduğu için modem şifreleri ayrıca incelemenizde yarar vardır.

Konumuzu kısa özetlemek gerekirse modem arayüzüne girmek için sıklıkla kullandığımız 192.168.1.1 ip adresi ve en çok sıklıkla aranan konumuz olan modem şifreleri nelerdir bununla ilgili bilgi aktarmaya çalıştık. Konumuzla alakalı aklınıza gelen soruları yorumlardan tarafımıza iletebilirsiniz.

650+ KİŞİ ARASINA SENDE KATIL

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bir hata oluştu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

650+ KİŞİ ARASINA SENDE KATIL

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bir hata oluştu