Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Rami Az Görüyor ?

2.115 views
Sponsorlu Bağlantılar

Genel olarak bilgisayar kullanmaya yeni başlayanların sıklıkla sorduğu sorulardan biri olan ram konusunda sıklıkla düşülen hatalardan biride ram düşük olduğu veya bilgisayarın rami az gördüğüdür. Bilgisayarda rami neden az görür? gibi bir çok sorularda buna cevap vermeye çalışacağım.

Bilgisayar ( pc ) rami neden az görür bunu açıklayalım. Bilgisayar işletim sistemleri Windows Vista , Windows 7  ve Windows 10 işletim sistemlerine kadar 32 bit ve 64 bit olmak üzere iki mimarı yapı vardır. Bunlarda tamamen donanım sistemleri ayrı işlev görmektedir.

32_bit_vs_64_bit_8

Mesela Ram konusunu işlediğimiz için 32 bit işletim sistemlerine 2 gb ram’e kadar takılır 2 gb ramden sonrasını düşük görür yani siz 4 gb ram bellek taktığınızda bunu 3.25 gb gibi bir bellek olarak görebilmektedir.

>> 32 Bit Kaç Gb Destekler İnceleyiniz <<<

Eğer işletim sistemi 32 bit ise rami az görecektir. işletim sistemini tam bellek olarak görmesi için 64 bit işletim sistemi kurmanız gerekecektir.

Bilgisayarınızın 32 veya 64 bit olduğunu nasıl anlarız? Bilgisayarın Bit Yapısını Nasıl Öğrenirim? inceleyiniz. 

Peki ne yapılabilir Bunun için işletim sistemini 64 bit’e terfi edebilirsiniz. 64 bit nasıl çevrilir bununla ilgili olarak aşağıdaki link yardımı ile öğrenebilirsiniz.

> Pc Nasıl 64 Bit Çevrilir? <<

Bunun dışında bazı programlar sayesinde 32 bit işletim sistemi ram sınırını kaldırabiliyorsunuz. Bununla ilgili olarak konuyu inceleyebilirsiniz. 32 bit ram sınırını kaldırma başlığı size yardımcı olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayar rami düşük görüyor , bilgisayar rami az görüyor , rami neden düşük gösteriyor , ram boyutu neden düşük görünüyor , rami az görünüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın