Sponsorlu Bağlantılar

32 Bit Sistemde Ram Kısıtlamasını Kaldırma.!

5.882 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda 32 bit ve 64 bit sistem yapısının mevcut olduğunu aşağı yukarı kullananları çoğu bilmektedir. Bu bit yapısı bilgisayar donanım yapısını ilgilendirmektedir. Mesela 32 bit sistemde 4 veya üstü ram taktığınızda bunu 2 gb kadar destekler 4 gb ram takıldığında bu 3.25 Gb veya 3.5 GB desteklemektedir.

İşlemcilerinde 32 bit veya 64 bit destekleyen modellerini almadan önce iyi analiz etmeniz gerekir. Bu konumuzda 32 bit işletim sistemindeki ram desteği nasıl artırılır ? ram kısıtlaması nasıl kaldırılır? bununla ilgili ipucu vermeye çalışacağım. Aslında bu bir nevi bilgisayarı cracklemek gibi bir şey olacak çünkü bilgisayarımıza kuracağımız üçüncü parti yazılım ile 32 bit ram sınırını kaldırmak için program kullanacağız.

32Bit RamPact programı ile bu ram sınırını kaldıracağız. Ram Yaması olarak kullanacağımız Program ile 4 gb üstü ram kullanımı sıkıntısız olarak görecektir. Böylece 32 bit ram artırma işlemini gerçekleştireceğiz.

32 bi ram artırma

 

Bu yama programını çalıştırdığınızda Patch x86 Ramlock butonu basıyoruz. Bilgisayarınıza yükleyeceği yama sonu tekrar başlatarak ram kilidini kaldırıyoruz. Bu program boot olurken iki seçenek ile karşınıza gelecek seçenek ile sistem ön yüklemesi yapacaktır.

Burada sistem ön yüklemesini yapacağınız işletim sistemi yine normal olarak sisteminizi seçmeniz olacaktır. Bunu iptal etmek için win+r ile çalıştır penceresine msconfig komutun yazınız.

Sistem Yapılandırması > Önyükleme > burada sonradan gelen açılış boot dosyasını silmeniz yeterli olacaktır. Böylece açılışta normal olarak başlayacaktır. “https://youtu.be/LSUsqUO3k64” bu video anlatımında konunun nasıl yapıldığına dair video izleyebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler;

ram sınırını kaldırma , 32 bit ram sınırını kaldırma , ram kilidini kaldırma , 32 bit ram boyutunu yükseltme , nasıl ram sınırı kaldırılır , ramin değerini artırma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

32 Bit Sistemde Ram Kısıtlamasını Kaldırma.! (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın