Sponsorlu Bağlantılar

Biostan HDD Şifresini Nasıl Kaldırılır?

1.204 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu anlatımda Bios üzerinden harddisk ( h.d.d ) konulan şifre – parola nasıl kaldırılır? bunu anlatmaya çalışacağım. Bios üzerinden konulan şifre eğer unutulmuş ise bunu bios pili’ni çıkararak sıfırlama yolunu deneyebilirsiniz.

Fakat forumlarda yapılan yorumlarda bu şekilde söylenmektedir. pili 5 dakika söküp yeniden taktığınız da şifreyi sıfırlamış oluyorsunuz. Ama şunu unutmayalım şifre bios yazılmıyor direk olarak hdd yazıldığı için konulan şifreyi hatırlamaktan başka bir şansınız yok.

hdd yapısı

Teknik Servis gönderdiğiniz de bile bu şifrenin bulunması şansı zor , bazı elektronik kartın değiştirilmesini filan söylüyorlar fakat çözüm yolu maalesef zor. Mutlaka bu başlığı okuyunca çözüm yolu varmış gibi gelecek konulan şifre hdd farklı bir algoritma ile firewarm yazıldığı için çözümü mümkün gibi görünmüyor.

Şifre kırıcı programlar işe yarar mı? bilmiyorum fakat bir çok şifre bulma ile ilgili yazılımları internet üzerinden kullanım kılavuzu ile birlikte bulabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Biostan HDD Şifresini Nasıl Kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın