Sponsorlu Bağlantılar

Arama Motoru Değişmiyor ” Yönetici Tarafından Denetleniyor “

492 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konumuzda bilgisayara İnternet üzerinden kimlik doğrulaması olmayan programları yüklediğinizde tarayıcınıza bulaşan tarayıcı gasbı olan hijackers virüslerinin etkilediği tarayıcıların ve tarayıcı yönlendirme sayfalarının kaldırılması ile ilgili olarak çok yaşanan problemlerden biri olan arama motorunun değişmemesi ve ” Yönetici Tarafından Denetleniyor “sorunu hakkında bir takım gelen sorulara cevap arayalım.

Bu hijacker tarayıcıdan kaldırmak için Bir kaç regedit ve bilgisayar üzerinden ayar yapmanız gerekecektir. bunun için ilk önce Bilgisayarımızın gizli dosyalarını göster özelliğini aktif ediyoruz. Bununla ilgili olarak aşağıdaki video izleye bilirsiniz.

Gizli Dosyaları görüntülemeyi aktif ettikden sonra sıra geldi bilgisayarın derinliklerindeki bir takım dosyaları silmeye şimdi Win + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açalım buraya “%appdata%” tırnak işaretleri olmadan buraya yazıyoruz ve enterliyoruz.

Açılan Klasör dizininde C:\Users\casper\AppData\Roaming \ Macwebtoise klasörünü siliyoruz  Bu klasör sonrasında tekrar Win + R çalıştır penceresine system32 yazın ve system32 klasörü içerisine giriniz buradaki Grouppolicy klasörü içerisindeki dosyaları silinir.

Daha sonra bilgisayarda zararlı kodları temizlemek için bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yüklüyoruz ve bu program ile tarama yapıyoruz.

 AdwCleaner Nasıl Kullanılır ?

Bu işlemi yaptıktan sonra Bilgisayarlarımızda yüklü olan tarayıcıları fabrika ayarlarına geri getirmek için aşağıdaki adımları izleyebiliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcılarımızı Eski fabrika ayarlarına geri getiriyoruz ve Tarayıcılarımızın eski haline getirerek sorunu çözmüş olacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın