Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüm } Yüksek Ping Sorunu

7.358 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konu Anlatım’da bilgisayar’da yüksek ping sorunu yaşayanlar için çözümler aramaya çalışacağım. Yüsek ping sorunu nedir ilk önce bundan bahsedeceğim. bilgisayarınızda ping çektiğiniz de Örnek ping nasıl çekilir veya nasıl devamlı ping atılır konusunu ilk önce buradaki konudan inceleye bilirsiniz.

Bir örnek verecek olursan Win + R çalıştır penceresini açalım buraya cmd komutu yazarak dos penceresini açalım ve buraya komutu olarak ping www.google.com -t komutu yazarak ping yollayalım.

ping sorunu

Karşınıza yukarıda örnek resimde olduğu gibi bir pencere açılacaktır. Burada 4 baytlık bir veri paleti yollanmakta ve bu paket’de süre : milisaniye üzerinden ne kadar az olursa o kadar iyi olacaktır. Karşı tarafa giden ve geri gelen veri paketi ne kadar az sürede gidiyor ve geri geliyor ise bağlantınız o kadar iyi anlamı içermektedir. 56 yazan yer paketin yaşam süre zamanıdır.

Sizin Sorun yaşadığınız yer 27ms yani süre kısmıdır bu süre uzun olursa İnternet bağlantınız o kadar yavaş sayılır yani veri paketi gidip gelmesi süre olacağı için bağlantınızın yavaş olduğunu göstermektedir.

Şimdi Bu bağlantı süresi çok fazla ise ping yüksek sayılır bu yüzden İnternet bağlantısını yavaşlatan kullanan bir Dosya indirme  ve Video veya Filim izlemeden dolayı yüksek oranda İnternet kullanımı olacağı için bu süre uzayarak ping sorunu yaşanır ve açtığınız girdiğiniz sayfalara yavaş girer ve tam olarak java destekli resimler zor açar. Şimdi söyle bir sorun var diye bilirsiniz ” Ben İnternet’den filim ve dosya indirmiyorum ama ping yüksek ping sorunu yaşıyorum ” Bu sorun yine aynı şekilde gelişmektedir eğer siz bir filim ve dosya indirmiyor veya izlemiyorsanız mutlaka arka planda bir Windows güncellemesi veya program güncellemesi vardır.

Arka planda İnternet kullanan bir program olacağını unutmayınız peki arka planda İnternet kullanan paketler nelerdir bunları nasıl tespit ederiz , Bunun için Kaynak İzleyicisini kullanmamız gerekecektir.  Bununla ilgili olarak İnternet’i kullanan programlara https://ademocut.com/bilgisayarin-internet-baglantisini-hangi-program-ne-kadar-kullaniyor/  konudan ulaşabilirsiniz.

burada bilgisayarınızı devamlı meşgul eden programları tespit edebilir duruma göre kapata bilirsiniz. diğer bir sorun kaynağı Modem ile ilgili sıkıntıdır. Modem bu sıkıntıyı yapabilir bununla ilgili olarak Modem Güncellemesini yapabilirsiniz.

* Ayrı bir konu ise Ağ Servis sağlayıcılardan kaynaklı olabilir bunun için TTNET veya Diğer servis sağlayıcıları arayarak durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tags & Etiket ;

yüksel ping nedenleri , ping yüksek , yüksek ping neden kaynaklanıyor , ping neden fazla , yüksek ping çözümleri , kesin çözüm yüksek ping , yüksek ping çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüm } Yüksek Ping Sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. yüksek ping soru modem şişmesi ile alakalı olabilir benim başıma geldi . bilgisayarımda cmd ile ping atıyorum 3000 aşağısına hiç inmedi modemi 15-20 dakika kapalı tutun tekrar açın sorun çözülmüş olacaktır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın